Зубанич Василь Іванович
(09.02.1983)
 

Зубанич Василь Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 163/2015 від 23.03.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 9 лютого 1983 року у селі Голятин Міжгірського району Закарпатської області.
      Командир 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України.
      З травня 2014 року підполковник В.І. Зубанич приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      Брав участь у боях за Луганський аеропорт та Дебальцеве. Рішення комбата сприяли успішному виконанню поставлених завдань підрозділами в районі проведення антитерористичної операції. Під час прориву в складі штурмової групи у Луганський аеропорт для забезпечення відходу підрозділів з оточення отримав осколкове та вогнепальне поранення, однак відмовився від госпіталізації та продовжував управління діями підрозділу. З листопада 2014 року виконував завдання на Дебальцевському напрямку.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 163/2015 від 23 березня 2015 року за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України підполковнику Василю Івановичу Зубаничу присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Підполковник.
      Нагороджений медаллю "За військову службу Україні" (06.12.2012, за значний особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, зразкове виконання військового обов'язку, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України).
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.

Президент України Петро Порошенко вручає Василю Зубаничу нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Василю Зубаничу нагородні атрибути звання Герой України.