Жук Андрій Сергійович
(03.05.1984 – 27.05.2016)
 

Жук Андрій Сергійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 880/2019 від 04.12.2019)

орден Золота Зірка

      Народився 3 травня 1984 року у місті Запоріжжя. Невдовзі разом із родиною переїхав до села Кам'янка Городоцького району Хмельницької області. У 1990-1999 роках навчався у Кам'янській загальноосвітній школі, у 1999-2001 роках – у Сатанівській загальноосвітній школі. У 2005 році закінчив Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (місто Хмельницький).
      Після закінчення академії за розподілом потрапив на Закарпаття. Служив у Західному регіональному управлінні державної прикордонної служби України, де був призначений начальником прикордонної застави. У 2010 році звільнився з прикордонної служби у запас і переїхав в Одесу, де пішов працювати.
      У 2013 році повернувся до військової служби. Служив на посаді командира взводу охорони роти охорони Регіонального Криворізького центру радіоелектронної розвідки "Південь" Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А3438, село Красносілка Комінтернівського (з 2016 року – Лиманського) району Одеської області).
      Влітку 2014 року звернувся до командування з проханням направити його добровольцем до зони антитерористичної операції і був скерований для проходження подальшої служби у 3-й механізований батальйон 72-ї окремої механізованої Красноградсько-Київської бригади Оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А2167, місто Біла Церква Київської області). Служив на посадах командира взводу, командира роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону.
      З серпня 2014 року капітан А.С. Жук (позивний "Мауглі") приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Брав участь у боях під селищем Старобешеве, селами Петрівське і Старогнатівка Волноваського району Донецької області, в секторі "М" (Маріуполь) зони антитерористичної операції. В зоні відповідальності 3-го механізованого батальйону була 20-кілометрова частина лінії оборони у Волноваському районі. Проявив себе як сильний, мужній та рішучий командир, якого поважали і якому довіряли.
      27 травня 2016 року близько 17:20 біля лісопосадки між селами Новогнатівка та Богданівка Волноваського району Донецької області бійці батальйону помітили диверсійно-розвідувальну групу російських бойовиків, про що доповіли на командний пункт. Командир батальйону капітан А.С. Жук з двома військовослужбовцями на автомобілі ГАЗ-66 виїхав в район ймовірного знаходження ворожих диверсантів. Близько 17:35 вказана група українських військовослужбовців прибула в район та приступила до прочісування місцевості. Оберігаючи менш досвідчених бійців командир батальйону сам пішов уперед для розвідки місця просування диверсійно-розвідувальної групи противника. Але за цей час російські диверсанти вже підійшли близько й влаштували засідку. Автоматною чергою противника було поранено трьох українських військовослужбовців, бійці батальйону відкрили вогонь у відповідь, сусідні підрозділи надали вогневу підтримку, диверсійно-розвідувальна група противника відійшла у північному напрямку. Під час бою капітан А.С. Жук отримав шість вогнепальних поранень. Йому було надано першу медичну допомогу, але о 19:17 під час евакуації до шпиталю він помер. Похований у місті Хмельницький на кладовищі мікрорайону Ракове.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 880/2019 від 4 грудня 2019 року за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі майору Андрію Сергійовичу Жуку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Майор (посмертно).
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького І ступеня (03.06.2019, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові, посмертно).
      13 жовтня 2016 року у селі Кам'янка Городоцького району на фасаді будівлі Кам'янської загальноосвітньої школи (вулиця Коцюбинського № 23), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 26 жовтня 2016 року рішенням сесії Хмельницької міської ради Андрію Жуку присвоєно звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" (посмертно).

Жук Андрій Сергійович. Місто Хмельницький, кладовище мікрорайону Ракове. Вид 1


Жук Андрій Сергійович. Місто Хмельницький, кладовище мікрорайону Ракове. Вид 2


Жук Андрій Сергійович. Місто Хмельницький, кладовище мікрорайону Ракове. Загальний вид