Жеребний Володимир Миколайович
(06.10.1985 – 20.02.2014)
 

Жеребний Володимир Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 6 жовтня 1985 року у селі Вишня Городоцького району Львівської області. Згодом переїхав до сусіднього міста Рудки Самбірського району Львівської області. У 1991-2001 роках навчався у Рудківській середній загальноосвітній школі, у 2001-2004 роках – у Вишнянському коледжі Львівського національного аграрного університету. У 2008 році закінчив економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Працював інструктором у Вишнянському коледжі, який раніше закінчив, відповідав за студентське самоврядування.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      1 грудня 2013 року, відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів, приїхав на Майдан Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Після майже місячного перебування на барикадах, на декілька днів приїхав додому і згодом, на роботі оформивши відпустку без збереження заробітної плати, знову повернувся на Майдан – 5 лютого 2014 року автобусом із Самбора. Разом зі своїми побратимами стояв на нелегкій варті щодня на барикадах: 6 годин – на вулиці Грушевського, 6 годин – на вулиці Інститутській. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепальних поранень, кулі снайпера влучили йому в шию, у сонну артерію, та голову. Похований у місті Рудки Самбірського району Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Володимиру Миколайовичу Жеребному посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 27 травня 2014 року у селі Вишня Городоцького району Львівської області на фасаді будівлі Вишнянського коледжу Львівського національного аграрного університету (вулиця Наукова № 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 30 травня 2014 року у місті Рудки на фасаді будівлі Рудківської середньої загальноосвітньої школи (вулиця Лісна № 2), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку, а самій школі присвоєно ім'я Володимира Жеребного. 25 вересня 2016 року у селі Вишня на фасаді будинку (вулиця Наукова № 1), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Жеребний Володимир Миколайович. Місто Рудки Самбірського району Львівської області