Жемчугов Володимир Павлович
(07.09.1970)
 

Жемчугов Володимир Павлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 9/2017 від 21.01.2017)

орден Золота Зірка

      Народився 7 вересня 1970 року у місті Красний Луч Луганської області. Займався бізнесом. У 2007 році був запрошений до Грузії піднімати полімерний бізнес. Жив у Тбілісі, де розвивав виробництво пластикових пляшок "Боржомі".
      Влітку 2014 року, після окупації Донбасу російськими бойовиками, повернувся у рідне місто Красний Луч, щоб забрати свою літню матір. Він вивіз її з окупованої території до Києва, але сам зрозумів, що не може залишатися осторонь. Займався волонтерством, привозив місцевим жителям ліки, допомагає виїхати з окупованої території. Згодом приєднався до партизанського загону, у складі якого приймав участь у боротьбі за визволення тимчасово окупованих російськими бойовиками районів Донбасу.
      У період з 28 грудня 2014 року по 24 вересня 2015 року В.П. Жемчугов провів 30 спеціальних операцій зі знищення військових об'єктів ворога та його особового складу. Серед проведених спецоперацій пошкодження дев'яти ділянок залізничного полотна, що використовувались противником для транспортування озброєння, військової техніки та боєприпасів з території Російської Федерації до тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей; виведення з ладу чотирьох ліній електропередач, трьох газорозподільних станції та трансформаторної підстанції; знищення військової автомобільної техніки російських бойовиків та їх особового складу. Його самовіддані дії в тилу ворога були особливо успішними та вчасними в період оборони міста Дебальцеве Донецької області.
      29 вересня 2015 року, під час виконання чергового бойового завдання В.П. Жемчугов підірвався на гранаті внаслідок чого отримав тяжкі поранення – втратив обидві руки та зір, та у непритомному стані був захоплений російськими бойовиками у полон. Незважаючи на вкрай незадовільний стан здоров'я, він тривалий час утримувався у Луганському слідчому ізоляторі, однак, під час допитів російськими бойовиками, поводив себе мужньо. 17 вересня 2016 року В.П. Жемчугов був звільнений з полону шляхом обміну на російських бойовиків, затриманих на сході України.
      У зв'язку із важким станом здоров'я перший місяць після звільнення лікувався в Україні. 17 жовтні 2016 року прибув на лікування до міста Кельн (Німеччина), де переніс декілька операцій. 14 грудня 2016 року, після майже двох місяців лікування у Німеччині, де йому поставили протези, а також частково повернули зір та слух, В.П. Жемчугов повернувся додому.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 9/2017 від 21 січня 2017 року за особисту мужність і героїзм, незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу Володимиру Павловичу Жемчугову присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      

Президент України Петро Порошенко вручає Володимиру Жемчугову нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Володимиру Жемчугову нагородні атрибути звання Герой України.