Жаловага Анатолій Григорович
(13.03.1980 – 20.02.2014)
 

Жаловага Анатолій Григорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 13 березня 1980 року у Львові. У піврічному віці переїхав до міста Дубляни Жовківського району Львівської області. З дитячого віку захоплювався спортом і після 8-го класу поступив до Львівського училища фізичної культури, хотів присвятити своє життя професійному спорті. В 1997 році поступив у Львівський державний університет фізичної культури, де навчався за фахом гандбол, продовжуючи своє спортивне покликання. Об'їздив всю Європу у складі гандбольної команди, став кандидатом у майстри спорту, але після отриманої травми всі мрії про великий спорт залишились у минулому. Закінчив університет фізичної культури у 2002 році. Проживав у Львові. Працював на будівництві, на ремонтних роботах в Україні і за кордоном.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      18 лютого 2014 року приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був там в перших рядах, на барикадах. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення у голову, куля снайпера майже повністю розтрощила її. Похований у місті Дубляни Жовківського району Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Анатолію Григоровичу Жаловазі посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 6 липня 2014 року у місті Дубляни на фасаді будівлі Дублянської загальноосвітньої школи (вулиця Шевченка № 21), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку, а самій школі присвоєно ім'я Анатолія Жаловаги. 13 березня 2015 року у Львові на фасаді будівлі Львівського державного училища фізичної культури (вулиця Княгині Ольги № 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Жаловага Анатолій Григорович. Місто Дубляни Жовківського району Львівської області. Вид 1


Жаловага Анатолій Григорович. Місто Дубляни Жовківського району Львівської області. Вид 2