Зеленський Євгеній Олександрович
(28.01.1991 – 24.06.2014)
 

Зеленський Євгеній Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 673/2014 від 23.08.2014)

Пам'ятники
Марки та монети

орден Золота Зірка

      Народився 28 січня 1991 року у місті Потсдам (Німеччина) у родині військовослужбовця. Змалку мріяв наслідувати свого батька, тому, після закінчення школи, 17 липня 2008 року вступив в Академію сухопутних військ імені Петра Сагайдачного у Львові, де впродовж чотирьох років здобував фах військового розвідника.
      У 2012 році, після закінчення Академії сухопутних військ, лейтенант Є.О. Зеленський був скерований для проходження подальшої служби на посаду командира спеціальної групи 8-го окремого полку спеціального призначення оперативного командування "Північ" Сухопутних військ України (місто Хмельницький).
      З весни 2014 року старший лейтенант Є.О. Зеленський приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Зі своїми підлеглими він завжди перебував у найгарячіших точках. Командування довіряло йому виконання найвідповідальніших завдань, а його бійці завжди були впевнені у своєму командирові.
      17 червня 2014 року у місті Щастя Луганської області групі старшого лейтенанта Є.О. Зеленського було поставлено бойове завдання визволити з полону іншу групу. Потрапивши у засідку, під шаленим вогнем російських бойовиків старший лейтенант Є.О. Зеленський до останнього прикривав бійців, чим надав їм можливість перегрупуватися. Група відбила напад, але командир отримав важкі поранення від пострілу із реактивного протитанкового гранатомету і був шпиталізований у реанімаційне відділення Центрального військового клінічного шпиталю у місті Києві, де і помер 24 червня 2014 року. Похований у Києві на Совському кладовищi (дільниця № 7а).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 673/2014 від 23 серпня 2014 року за героїзм і самопожертву, виявлені у захисті територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі старшому лейтенанту Євгенію Олександровичу Зеленському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Старший лейтенант.
      25 квітня 2015 року у Києві на фасаді будинку № 3-г на вулиці Трутенка, де проживав Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 29 квітня 2015 року у Києві на фасаді будівлі спеціалізованої школи № 148 імені Івана Багряного (вулиця Будівельників № 37), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.
      У грудні 2014 року до дня Збройних Сил України Укрпошта започаткувала випуск серії художніх маркованих конвертів під назвою "Героям Слава!", один з яких присвячений Є.О. Зеленському.

Зеленський Євгеній Олександрович.Київ, Совське кладовище. Дільниця № 7а. Вид 1


Зеленський Євгеній Олександрович. Київ, Совське кладовище. Дільниця № 7а. Вид 2