Забродський Михайло Віталійович
(24.01.1973)
 

Забродський Михайло Віталійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 672/2014 від 23.08.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 24 січня 1973 року у Дніпропетровську у родині військовослужбовця. Закінчив Військову інженерно-космічну академію імені О.Ф. Можайського (Санкт-Петербург). Після завершення навчання у академії п'ять років служив у Російській Федерації, після чого повернувся в Україну, де розпочав військову службу на посаді командира взводу протитанкових керованих ракет 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. Згодом закінчив коледж Командування армії та Генерального штабу США.
      З листопада 2009 по серпень 2010 року начальник штабу – перший заступник командира 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України підполковник М.В. Забродський проходив службу на території колишньої Югославії, у Косово, де був командиром української частини спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної бригади "Еast". Серед основних завдань, що покладалися на особовий склад українського контингенту – здійснення патрулювання, забезпечення безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту та населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди, охорона історичних пам'ятників тощо.
      У січні 2013 року призначений командиром 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (місто Житомир). З весни 2014 року полковник М.В. Забродський приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      Під безпосереднім керівництвом М.В. Забродського у стислі строки на високому професійному рівні планувались завдання підрозділам під час блокування міст Слов'янськ та Краматорськ Донецької області. 95-й окремій аеромобільній бригаді вдалося у стислий термін, без втрат захопити та утримувати оперативно важливий пункт – гору Карачун.
      У квітні 2014 року під керівництвом полковника М.В. Забродського була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яка була захоплена російськими бойовиками у місті Слов'янськ. Також у квітні 2014 року при проведенні операції під його керівництвом аеромобільна група в районі села Крива Лука Краснолиманського району Донецькій області не допустила відходу російських бойовиків на територію Російської Федерації.
      У червні 2014 року поблизу села Селезнівка Слов'янського району Донецької області завдяки вмілим та чітким діям М.В Забродського в умовах інтенсивного обстрілу було знищено два блокпости російських бойовиків та зірвано спробу прориву до 200 російських бойовиків з міста Слов'янськ.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 672/2014 від 23 серпня 2014 року за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України полковнику Михайлу Віталійовичу Забродському присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      З березня 2015 року – командувач Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. 3-5 червня 2015 року безпосередньо керував операцією по звільненню міста Мар'їнка Донецької області від російських бойовиків.
      21 липня 2019 року обраний депутатом Верховної Ради України ІХ скликання від Політичної партії "Європейська Солідарність" (№ 4 у виборчому списку). 29 серпня 2019 року на першому урочистому засіданні новообраної Верховної Ради України прийняв присягу та приступив до виконання повноважень Народного депутата України. Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" (з 29.08.2019). Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки (з 29.08.2019).
      Полковник. Генерал-майор (01.08.2015). Генерал-лейтенант (05.12.2016).
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (21.10.2014, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі), орденом Данила Галицького (22.02.2010, за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, вирішення питань соціального захисту та реабілітації ветеранів війни, патріотичне виховання молоді, багаторічну бездоганну службу, зразкове виконання військового обов'язку та з нагоди Дня захисника Вітчизни), медаллю "10 років Збройним Силам України", медаллю "15 років Збройним Силам України", медалями "За сумлінну службу" I та II ступеня, медаллю "За спільну службу" спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат", нагрудним знаком "15 років аеромобільним військам Сухопутних військ Збройних Сил України".
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.

Президент України Петро Порошенко вручає Михайлу Забродському нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Михайлу Забродському нагородні атрибути звання Герой України.