Яровий Микита Олександрович
(02.02.1995 – 18.12.2016)
 

Яровий Микита Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 581/2016 від 30.12.2016)

орден Золота Зірка

      Народився 2 лютого 1995 року у селищі Меліоративне Новомосковського району Дніпропетровської області. Зі шкільних років добре співав, танцював, грав на гітарі, але у 9-му класу вирішив стати військовим. У 2010 році закінчив 9 класів Новомосковського колегіуму № 11, у 2012 році – Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник", у лютому 2016 року – прискорений курс Національної Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові.
      З квітня 2016 року командир 3-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 54-ї окремої механізованої бригади механізованих військ Сухопутних військ Збройних Сил України лейтенант М.О. Яровий (позивний "Шайтан") приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      Виконував службові та бойові завдання на території Донецької та Луганської областей. Під час проходження служби зарекомендував себе високо професійним командиром, вимогливим до себе та до підлеглих. В складних обставинах швидко приймав рішення. У стислі строки, в умовах бойових дій реалізував себе в якості командира, наставника, товариша, завдяки чому заслужив повагу та авторитет серед командирів, товаришів по службі та підлеглих.
      18 грудня 2016 року близько 5:50 противником було нанесено вогневе ураження по позиціям взводних опорних пунктів 1-го механізованого батальйону 54-ї окремої механізованої бригади в районі "Світлодарської дуги" на південь від міста Світлодарськ Бахмутського району Донецької області. Близько 9:00 російські бойовики здійснили спробу прориву позицій 1-го механізованого батальйону з боку лісу у фланг 2-ї механізованої роти у напрямку селища Луганське Бахмутського району Донецької області. Близько 10:15 маневрена група 3-ї механізованої роти, у складі до механізованого взводу, на чолі якої був командир механізованої роти лейтенант М.О. Яровий здійснила прохід через позиції 1-ї механізованої роти, прикриваючись лісосмугою, та вийшла у фланг противнику. Групі під його керівництвом було поставлено завдання щодо заволодіння позиціями переднього краю противника з метою відрізати можливості для відходу групи російських бойовиків та не допустити підходу резервів противника на допомогу своїм підрозділам. За годину група вийшла на визначений рубіж, де намагалася закріпитися і утримувати зайняті позиції, але була обстріляна російськими бойовиками з 3-х сторін зі стрілецької зброї та артилерії. Завдяки мужності та героїзму командира групою, яку він очолював, було виконано поставлене завдання щодо знищення ворожої диверсійної групи та недопущення підходу резервів противника. Під час щільного обстрілу лейтенант М.О. Яровий загинув, уражений кулею ворожого снайпера. Похований у селищі Меліоративне Новомосковського району Дніпропетровської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 581/2016 від 30 грудня 2016 року за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі лейтенанту Микиті Олександровичу Яровому посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Лейтенант.
      8 травня 2017 року у селищі Меліоративне на фасаді будівлі Комунального закладу "Меліоративний заклад загальної середньої освіти" (вулиця Молодіжна № 31), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 2 лютого 2018 року у місті Новомосковськ на фасаді будівлі загальноосвітнього навчального закладу "Колегіум № 11" (вулиця Гавриїла Зелінського № 5), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 17 грудня 2021 року у Запоріжжі на фасаді будівлі Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник" (вулиця Військбуд № 570), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.