Вужинський Іван Андрійович
(07.06.1955)
 

Вужинський Іван Андрійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 1293/2004 від 21.10.2004)

орден Держава

      Народився 7 червня 1955 року. Працював директором підприємства "Гарант" міста Львів. 24-29 грудня 2003 року – заступник генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України. З 27 грудня 2003 по 22 лютого 2005 року – голова Державної служби автомобільних доріг України (Укравтодор).
      Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор) була створена в 2001 році як правонаступник Української державної корпорації по будівництву, ремонту та утриманню автомобільних доріг. Службі надано статус головного розпорядника державних коштів, призначених для фінансування дорожнього господарства. Починаючи з 2002 року дорожнє господарство України розпочало перехід на інноваційну модель розвитку. Передумовою його переходу стало закінчення реформування системи управління дорожнім господарством, в результаті якого розмежовано функції державного і господарського управління. Функції державного управління було покладено на Державну службу автомобільних доріг України, а функції господарського управління – на відкрите акціонерне товариство Державна акціонерна компанія (ВАТ ДАК) "Автомобільні дороги України".
      Основними завданнями Укравтодору є: підготовка пропозицій щодо формування державної економічної, науково-технічної, інноваційної, інвестиційної, кадрової, соціальної та зовнiшньоекономiчної політики у сфері дорожнього господарства, забезпечення її реалізації, а також розроблення i впровадження стратегії розвитку дорожнього господарства; підготовка та організація виконання державних програм з питань забезпечення надійного i безпечного руху автомобільними дорогами загального користування, вдосконалення i розвитку дорожнього господарства; здійснення відповідно до законодавства державного регулювання i контролю у сфері дорожнього господарства, державного управління автомобільними дорогами загального користування; організація будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, а також відповідних інженерних комунікацій i споруд.
      У 2003 році під Патронатом Президента України було розпочато реалізацію проекту з реконструкції на платній основі автомобільної дороги Київ-Одеса на ділянці від Жашкова (Черкаська область) до села Червонознам'янка (Одеська область). Для реалізації цього проекту 22 травня 2003 року прийнято Закон України "Про реконструкцію та експлуатацію на платній основі автомобільної дороги Київ-Одеса на ділянці від Жашкова до Червонознам'янки".
      Протяжність ділянки, яка підлягала реконструкції, становила 219 кілометрів, загальна вартість робіт – 3,9 мільярда гривень. У квітні 2003 року було розпочато роботи з реконструкції цієї автодороги на 118 ділянках автодороги в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській і Одеській областях. До робіт було залучено 63 дорожньо-будівельні і спеціалізовані мостобудівні організацій, з українських дорожньо-будівельних та мостобудівних підприємств, будівельні підрозділи Укрзалізниці, залізничні війська, будівельні фірми з Росії, Туреччини, Білорусі, Фінляндії, Німеччини та Македонії, а також автотранспортні механізми підрозділів ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" з усієї України, понад 1780 одиниць техніки.
      23 жовтня 2004 року було відкрито рух автомобільного транспорту по 4 смугах реконструйованої ділянки Жашків-Червонознам'янка автомобільної дороги Київ-Одеса протяжністю 219 кілометрів. Збудовано 11 мостів, 29 шляхопроводів, 29 транспортних вузлів-розв'язок. Ширина проїжджої частини – 2 смуги по 7,5 метрів кожна, ширина розділювальної смуги – 6 метрів, ширина земляного полотна 28,5 метра. Розрахункові навантаження – 11,5 тонн на вісь. Розрахункова швидкість автомобільного транспорту – 140 км/год.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 1293/2004 від 21 жовтня 2004 року за визначний особистий внесок у розвиток дорожнього комплексу України, забезпечення будівництва та введення в дію швидкісної автомагістралі Київ-Одеса, багаторічну самовіддану працю голові Державної служби автомобільних доріг України Івану Андрійовичу Вужинському присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      16 червня 2005 року був призначений заступником генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України. Після звільнення з цієї посади працює директором підприємства УТОГ "Граніт".
      Державний службовець 2-го рангу (05.03.2004). Заслужений будівельник України (11.12.2002, за вагомий особистий внесок у підвищення ефективності використання залізничного транспорту, забезпечення виконання завдань з перевезення вантажів і пасажирів). Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (02.06.2003, за вагомий особистий внесок у будівництво та реконструкцію об'єктів виробничого, соціального та культурного призначення, значні здобутки у праці).