Войтович Станіслав Андрійович
(18.09.1965)
 

Войтович Станіслав Андрійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 632/2009 від 19.08.2009)

орден Держава

      Народився 18 вересня 1965 року в з/с П'ятигорський Державинського району Целіноградської, нині Акмолинської області Казахстану у родині робітника. У 1982 році закінчив Васильківську середню школу. У 1997 році здобув вищу освіту, закінчивши Український державний університет харчових технологій за спеціальністю "Технологія м'яса та м'ясних продуктів" та здобувши кваліфікацію інженера-технолога.
      За час роботи С.А. Войтовича в сільському господарстві Вінницької області налагоджено тісні зв'язки з колгоспами та заводами області. У 2001 році став акціонером ВАТ "Тульчинський маслосирзавод" та ВАТ "Вапнярський молокозавод" і завдяки його менеджерському таланту відродилися підприємства, які вважалися банкрутами. Заводи спеціалізуються з виробництва масла, сира, казеїну. Змінилося керівництво та система управління. З 2001 по 2006 рік здійснено модернізацію заводів, побудовано додаткові цехи, збільшився обсяг виробництва. В бюджет надходять кошти, зросла кількість робочих місць.
      На сьогодні ВАТ "Тульчинський маслосирзавод" виготовляє масло вершкове за новою технологією під торговельною маркою "Тульчинка", яке користується великим попитом як в Україні, так і в країнах СНД. Перше місце серед виробників вершкового масла посідає ВАТ "Тульчинський маслосирзавод". У 2004 році підприємство стало лауреатом конкурсу "Вища проба" та лауреатом Міжнародного конкурсу "Золоті торгові марки-2004", нагороджене Грамотою Податкової адміністрації Вінницької області.
      ВАТ "Вапнярський сир завод" виготовляє сир Російський за класичною технологією, смакові якості якого є найкращими серед усіх відомих марок твердих сирів. Виробництво сиру з 2001 по 2006 рік зросло в десять разів. За високу якість продукції завод нагороджено відзнакою "Переможець 1-го Всеукраїнського конкурсу під егідою Президента України "Сто кращих товарів України" в 2003 році.
      У 2003 році С.А. Войтович став акціонером ВАТ "Решетилівський маслозавод", де виробляється масло вершкове "Полтавське" під торговельною маркою "Лауреат", плавлені та ковбасні сири в широкому асортименті. Проведено реконструкцію заводу, побудовано сирцех, збільшилася кількість робочих місць. За короткий час ВАТ "Решетилівський маслозавод" увійшов до лідерів ринку молочних продуктів в Україні.
      З 2001 року під керівництвом С.А. Войтовича почав працювати ЗАТ "Томашпіль-цукор", що спеціалізується з вирощування та переробки цукрових буряків. Потужна фінансова підтримка цукрового заводу і належна організація праці зберегли близько двох тисяч робочих місць на сільськогосподарських підприємствах і п'ятсот робочих місць на самому цукровому заводі. Крім того, тісна співпраця цукрового заводу з господарствами Томашпільського району дала можливість пайовикам землі передати свої наділи в ефективне їх використання загальною площею понад 20700 гектарів.
      На основі цього було створено Агрофірму "Зелена Долина", куди входять хлібоприймальне підприємство (ХПП), свинокомплекс, нафтобаза. Сформовано беззбиткову програму роботи господарств з цукровим заводом, де найбільш ліквідним видом виробництва є вирощування цукрових буряків для переробки їх на цукор-пісок та зернових культур.
      У кінці 2004 року було створено підприємство ТОВ "Тульчинм'ясо". За два роки Тульчинський м'ясокомбінат став одним із найсучасніших підприємств України. На комбінаті впроваджено сучасне технологічне обладнання та технології. Завдяки цьому ковбасні вироби під ТМ "Тульчин" посідають сьогодні перші місця серед кращих виробників аналогічної продукції.
      Підприємства під керівництвом С.А. Войтовича постійно надають матеріальну підтримку навчальним закладам, дітям-інвалідам та сиротам, благодійну допомогу на спорудження храмів, за що постійно отримують подяки та благословення.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 632/2009 від 19 серпня 2009 року за визначні заслуги перед Україною у розвитку агропромислового комплексу, особистий внесок у збільшення виробництва та переробки сільськогосподарської продукції на основі впровадження прогресивних технологій голові спостережної ради товариства "Агрокомплекс "Зелена долина" Вінницької області Станіславу Андрійовичу Войтовичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Заслужений працівник сільського господарства України (26.06.2006, за вагомий особистий внесок у державне будівництво, утвердження конституційних прав і свобод громадян, соціально-економічний і духовний розвиток України). Нагороджений орденом Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира ІІ ступеня (УПЦ).