Войтович Назарій Юрійович
(02.06.1996 – 20.02.2014)
 

Войтович Назарій Юрійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 2 червня 1996 року у селі Травневе Збаразького району Тернопільської області. У 2011 році закінчив травненську середню загальноосвітню школу; де був старанним, ініціативним учнем, брав активну участь у спортивних і туристичних змаганнях, районних виступах екологічної агітбригади, шкільних театралізаціях, КВК, конкурсах та вікторинах. Ще навчаючись у початкових класах, зачитувався енциклопедіями, шукаючи відповіді на свої дитячі запитання щодо таємниць живої природи, побудови Всесвіту, природних явищ, а на уроках і під час перерв ділився знаннями з друзями та вчителями. Після закінчення школи поступив на відділення дизайну Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      19 лютого 2014 року був на парах, а вже ввечері таємно від рідних поїхав на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення у голову, куля снайпера влучила хлопцеві в обличчя і вийшла через хребет. Похований у селі Травневе Збаразького району Тернопільської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Назарію Юрійовичу Войтовичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 2 червня 2014 року у селі Травневе на фасаді Травневської загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку, а самій школі присвоєно ім'я Назарія Войтовича. 24 лютого 2015 року у Тернополі на фасаді будівлі Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу (вулиця Руська № 17), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 19 травня 2017 року у Збаразькому замку йому було відкрито пам'ятник-погруддя. 12 липня 2019 року у місті Збараж у сквері Героїв Небесної Сотні по вулиці Грушевського було відкрито спільний пам'ятник Назарію Войтовичу та Устиму Голоднюку. Ім'я та портрет Героя викарбувані на стенді загиблих за Україну мешканців Збаразького району у місті Збараж Тернопільської області на майдані Івана Франка. У місті Збараж у Збаразькому краєзнавчому музеї, що знаходиться у Збаразькому замку, оформлений спільний стенд, присвячений Н.Ю. Войтовичу та У.В. Голоднюку, де зберігаються їх особисті речі.

Войтович Назарій Юрійович. Кладовище села Травневе Збаразького району Тернопільської області