Ворона В'ячеслав Миколайович
(22.12.1981 – 09.03.2014)
 

Ворона В'ячеслав Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

орден Золота Зірка

      Народився 22 грудня 1981 року у місті Прип'ять Київської області. У 1986 році, після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, разом із батьками був евакуйований з зони відчуження і переїхав до Києва, оселилися на житловому масиві Троєщина. Закінчив київську середню загальноосвітню школу № 270, потім – Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Професійно займався спортом, входив до п'ятірки найкращих професійних бейсболістів України, грав за чернівецьку команду "Соколи", потім за київську команду "Алмази".
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. На початку лютого 2014 року був серед активістів Майдану, які захищали будівлю адміністрації Деснянського району. 18 лютого 2014 року під час сутичок з "титушками" і бійцями "Беркуту" у Маріїнському парку Києва отримав важку черепно-мозкову травму, йому проламали кастетом череп. Був шпиталізований до реанімації однієї зі столичних лікарень, де і помер 9 березня 2014 року. Похований у селі Макарівка Іванківського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності В'ячеславу Миколайовичу Вороні посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      

Ворона В'ячеслав Миколайович. Кладовище села Макарівка Іванківського району Київської області. Вид 1


Ворона В'ячеслав Миколайович. Кладовище села Макарівка Іванківського району Київської області. Вид 2