Волос Андрій Олександрович
(13.12.1995 – 28.06.2018)
 

Волос Андрій Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 467/2019 від 27.06.2019)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 13 грудня 1995 року у місті Луцьк Волинської області. Закінчив ліцей-інтернат у Луцьку. Згодом переселився у село Омельне Ківерцівського району Волинської області, де мешкала його мама. У 2014 році, після початку антитерористичної операції на сході України, намагався добровольцем вирушити на захист суверенітету та територіальної цілісності України і 9 разів подавав документи до роти патрульної служби міліції особливого призначення "Світязь", проте йому відмовляли через брак досвіду.
      У 2015 році вступив на військову службу за контрактом. Служив стрільцем-помічником гранатометника 1-го відділення 1-го взводу 3-ї роти 1-го батальйону 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних Сил України, яка дислокується у місті Яворів Львівської області, військова частина А0998.
      У 2015-2017 роках старший солдат А.О. Волос виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції, а у 2018 році – операції об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.
      28 червня 2018 року о 8:30 російські бойовики відкрили вогонь з мінометів, станкових автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів по нещодавно звільненому селищу Південне Залізної міської ради Донецької області, що знаходиться за 2 кілометри на північний схід від міста Горлівка, окупованого російськими бойовиками. Командування, підрозділ якого боронив цей населений пункт, швидко оцінило ситуацію та організувало бій. За мить чергові вогневі засоби вже відкрили вогонь по противнику.
      Старший солдат А.О. Волос разом із товаришами по службі приймав участь у відбитті атаки на позиції Збройних Сил України ворожої диверсійно-розвідувальної групи, яка під прикриттям вогню, впритул наблизилась до селища Південне. Бій тривав майже пів години. Під час бою був поранений командир взводу. При спробі евакуювати з місця бою пораненого офіцера старший солдат А.О. Волос був смертельно поранений кулею ворожого снайпера й дорогою до шпиталю помер. Похований у селі Омельне Ківерцівського району Волинської області.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 467/2019 від 27 червня 2019 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому солдату Андрію Олександровичу Волосу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Старший солдат.
      27 червня 2019 року у селі Омельне Ківерцівського району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 13 грудня 2019 року у Луцьку на фасаді будівлі Луцького ліцею-інтернату (вулиця Дубнівська № 32), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Волос Андрій Олександрович. Кладовище села Омельне Ківерцівського району Волинської області. Вид 1


Волос Андрій Олександрович. Кладовище села Омельне Ківерцівського району Волинської області. Загальний вид


Волос Андрій Олександрович. Кладовище села Омельне Ківерцівського району Волинської області. Вид 2