Волочаєв Денис Олександрович
(23.12.1981 – 01.12.2019)
 

Волочаєв Денис Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 877/2019 від 03.12.2019)

орден Золота Зірка

      Народився 23 грудня 1981 року у місті Ворошиловград (з 1990 року – Луганськ). У 2003 році закінчив Академію державної податкової служби України (місто Ірпінь Київської області).
      У Службу безпеки України прийшов, щоб боротися за торжество правопорядку та недоторканість рідної землі. За зразкове виконання військового обов'язку неодноразово заохочувався керівництвом Служби безпеки України. Був багаторазовим учасником турнірів з кульової стрільби; володар Кубку України 2018 з практичної стрільби (карабін). Вважався одним з найкращих снайперів України.
      Оперативний співробітник відділу Центру спеціальних операцій "А" ("Альфа") Служби безпеки України підполковник Д.О. Волочаєв приймав участь в антитерористичній операції на сході України (з 2018 року – операція об'єднаних сил). На фронті виконував завдання із контрдиверсійної та контрснайперської боротьби.
      В ніч з 30 листопада на 1 грудня 2019 року у складі групи виконував бойове завдання поблизу села Староласпа Бойківського району Донецької області. Під час переходу групи після виконання завдання у "сірій зоні" внаслідок вибуху міни підполковник Д.О. Волочаєв отримав важкі поранення, а ще один учасник групи підполковник Д.В. Каплунов загинув на місці. Група понесла пораненого офіцера до своїх позицій, але під час евакуації з місця вибуху від важких поранень він помер. Прощання із загиблим відбулося 3 грудня 2019 року у центрі культури та мистецтв Служби безпеки України у Києві. Похований у селищі Козин Обухівського району Київської області.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 877/2019 від 3 грудня 2019 року за героїзм і особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику Денису Олександровичу Волочаєву посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Полковник (12.2019, посмертно).
      Нагороджений орденом "За мужність" ІІ (23.03.2018, за особисті заслуги у зміцненні національної безпеки, мужність, високий професіоналізм та зразкове виконання службового обов'язку) та ІІІ (22.08.2016, за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій та при виконанні службових обов'язків) ступеня.
      26 червня 2020 року в місті Ірпінь на фасаді будівлі головного корпусу Національного університету державної фіскальної служби України (вулиця Університетська № 31), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Волочаєв Денис Олександрович. Селище Козин Обухівського району Київської області