Владимиренко Олександр Володимирович
(16.10.1955)
 

Владимиренко Олександр Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 863/2004 від 04.08.2004)

орден Держава

      Народився 16 жовтня 1955 року. Здобув середню технічну освіту. Трудову діяльність розпочав у 1975 році підручним сталевара конвертерного цеху комбінату "Криворіжсталь" (у 2005-2007 роках – комбінат ВАТ "Міттал Стіл Кривий Ріг", з 2007 року – "Арселор Міттал Кривий Ріг"). У 1975-1977 роках проходив службу у лавах Радянської Армії. У 1977 році продовжив роботу на комбінаті підручним сталевара, сталеваром, машиністом дистрибутора конвертерного цеху.
      Комбінат є найбільшим підприємством гірничо-металургійного комплексу України. Це унікальне за своїми масштабами і можливостями підприємство з повним виробничим циклом, до складу якого входять: шахтоуправління з підземного видобутку руди, гірничо-збагачувальний комплекс, коксохімічне та металургійне виробництво, агропромисловий комплекс. Комбінат виробляє і реалізує на внутрішньому та зовнішньому ринках арматурний прокат, сталеву катанку, прокат сортовий фасонний (кутовий рівнополочний і нерівнополочний) гарячекатаний з вуглецевої сталі. У 2004 році на "Криворіжсталі" виробили 6,3 мільйони тонн чавуну, 7,1 мільйони тонн сталі і 6,1 мільйони тонн товарного прокату.
      Ефективність роботи комбінату підтверджують фінансово-економічні показники: за підсумками 2004 року прибуток комбінату до оподаткування сягнув 2,6 мільярди гривень, у тому числі отримано 2 мільярди гривень чистого прибутку. Стратегія розвитку підприємства спрямована на зміцнення позицій комбінату як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках за рахунок підвищення якості продукції. З цією метою на "Криворіжсталі" за рахунок власних коштів проводяться технічне переозброєння, реконструкція, ремонт основних фондів і капітальне будівництво. У 2003 році на технічне переозброєння основних фондів, капітальні ремонти і реконструкцію, придбання нового обладнання було спрямовано 1,2 мільярди гривень власних коштів.
      У 2004 році на будівництво природоохоронних об'єктів було витрачено 85,5 мільйонів гривень, на капітальні ремонти – 319,4 мільйонів гривень. Комбінат "Криворіжсталь" першим в Україні отримав сертифікат, який підтверджує відповідність системи управління якістю, впровадженої на підприємстві, вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000. Комбінат продовжував працювати над удосконаленням цієї системи і наприкінці 2004 року довів свою відповідність міжнародному стандарту ISO 9004:2000, що передбачає не тільки задоволення споживачів продукції комбінату "Криворіжсталь", але й моментальне задоволення інтересів інших зацікавлених сторін: постачальників сировини, персоналу й суспільства в цілому. За це досягнення комбінат "Криворіжсталь" у березні 2005 року отримав нагороду "TNO Certification" в галузі тотального управління якістю.
      Трудовий колектив комбінату складає більш як 56 тисяч працівників. На розвиток і утримання соціальної сфери в 2004 році на комбінаті витрачено 67,5 мільйонів гривень, у тому числі на доброчинну – 15,6 мільйонів гривень. На балансі комбінату три дитячі оздоровчі табори, два пансіонати, профілакторій і чотири бази відпочинку. З 2000 року комбінат збудував 2 житлові будинки на 142 квартири, які працівники комбінату отримали безкоштовно. За підсумками 2004 року комбінат "Криворіжсталь" увійшов до числа лідерів національного конкурсу "Сто кращих товарів України". Торговельна марка комбінату "Криворіжсталь" тричі була названа золотою – на Всеукраїнському, а потім на Міжнародних конкурсах "Золоті торговельні марки України" (за підсумками 2002, 2003 та 2004 років).

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 863/2004 від 4 серпня 2004 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку металургії, досягнення високих виробничих показників, багаторічну самовіддану працю машиністу дистрибутора конвертерного цеху акціонерного товариства "Криворізький гірничо-металургійний комбінат "Криворіжсталь" Дніпропетровської області Олександру Володимировичу Владимиренку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.