Вербицький Юрій Тарасович
(25.08.1963 – 22.01.2014)
 

Вербицький Юрій Тарасович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 25 серпня 1963 року у місті Львів у родині вченого-геофізика. У 1980 році закінчив львівську середню загальноосвітню школу № 27, у 1985 році – факультет геодезії Львівського політехнічного інституту. У 2013 році захистив дисертацію на тему "Методичні та прикладні аспекти комплексного банку геофізичної інформації Карпатського регіону" і отримав науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук.
      З 1994 року працював інженером у відділі сейсмічності Карпатського відділення Інституту геофізики імені С.І. Субботіна Національної академії наук України у Львові. Займався створенням апаратури і програмного забезпечення геофізичних і сейсмічних досліджень. Ряд його наукових праць присвячений такій важливій для України тематиці, як сейсмічний моніторинг атомних електростанцій, у тому числі Чорнобильської. Захоплювався альпінізмом; мав перший розряд з альпінізму, долав маршрути найвищої категорії складності на Кавказі.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      У середині січня 2014 року, спеціально узявши відпустку на роботі, поїхав на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 21 січня 2014 року Юрія Вербицького викрали безпосередньо з приміщення офтальмологічного відділення Олександрівської лікарні у місті Києві, куди його привезли з Будинку профспілок для надання медичної допомоги через травму ока. 22 січня 2014 року тіло Юрія Вербицького було знайдено в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області зі слідами тортур. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле 67).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Юрію Тарасовичу Вербицькому посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Кандидат фізико-математичних наук (2013).
      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 15 травня 2014 року Львівська міська рада назвала сквер на вулиці Коломийській № 15 сквером імені Юрія Вербицького. 1 грудня 2014 року у Львові на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 27 (вулиця Іларіона Свєнціцького № 15), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку, а самій школі 19 червня 2015 року присвоєно ім'я Юрія Вербицького.

Вербицький Юрій Тарасович. Львів. Личаківський цвинтар. Поле 67