Васільцов Віталій Валерійович
(16.11.1977 – 18.02.2014)
 

Васільцов Віталій Валерійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 16 листопада 1977 року у селі Гаврилівці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Закінчив Уманський аграрний університет (нині – Уманський національний університет садівництва). Стажувався за кордоном, був одним з кращих професіоналів у декоративному садівництві України. Останні сім років життя мешкав у селі Жорнівка Києво-Святошинського району Київської області. Гуртував навколо себе соціально активних людей, відроджуючи народні традиції. Збудував невеликий будиночок, займався озелененням. За власні кошти відновив стару криницю загального користування. Безкоштовно, за власною ініціативою, обрізав дерева у селі.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Будучи людиною фізично сильною і здоровою, він завжди був дуже відповідальним, впевненим у своїх силах, завжди йшов вперед, туди, де було найважче і найнебезпечніше. 18 лютого 2014 року на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської отримав важке вогнепальне поранення, куля снайпера увійшла в ліву нижню частину живота і залишилася в тілі. Був шпиталізований до Олександрівської клінічної лікарні, де і помер. Похований у селі Жорнівка Києво-Святошинського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Віталію Валерійовичу Васільцову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 17 лютого 2015 року у селі Гаврилівці на фасаді будівлі Гавриловецької середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. У місті Умань Черкаської області на фасаді будівлі Уманського національного університету садівництва (вулиця Інститутська № 1), де навчався Герой, йому встановлено меморіальну дошку.

Васільцов Віталій Валерійович. Кладовище села Жорнівка Києво-Святошинського району Київської області