Варениця Роман Михайлович
(11.12.1978 – 20.02.2014)
 

Варениця Роман Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 11 грудня 1978 року у селі Старий Яр Яворівського району Львівської області у родині інтелігентів: мати працювала вчителькою математики. Закінчив новояворівську середню загальноосвітню школу, пізніше – Дрогобицький педагогічний університет. Працював вчителем фізики та математики у селі Смолин Яворівського району Львівської області. Потім працював на будівництві, їздив на заробітки за кордон. Мешкав у місті Новояворівську Львівської області.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      У лютому 2014 року, не попередивши батьків, підсів в автобус з активістами-яворівчанами у Львові, вибігши з роботи, та поїхав на Майдан Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Захищав барикади. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок двох вогнепальних поранень, одна з куль снайпера влучила йому у серце. Похований у селі Старий Яр Яворівського району Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Роману Михайловичу Варениці посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 7 квітня 2014 року рішенням Яворівської районної рада Львівської області Роману Варениці присвоєно звання "Почесний громадянин Яворівського району" (посмертно); 8 липня 2014 року рішенням Новояворівської міської ради йому присвоєно звання "Почесний громадянин міста Новояворівська" (посмертно). 20 лютого 2015 року у місті Дрогобич Львівської області на фасаді будівлі Навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (вулиця Стрийська № 3), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Варениця Роман Михайлович. Кладовище села Старий Яр Яворівського району Львівської області. Вид 1


Варениця Роман Михайлович. Кладовище села Старий Яр Яворівського району Львівської області. Вид 2