Цимбал Сергій Володимирович
(26.02.1986 – 07.10.2014)
 

Цимбал Сергій Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 636/2015 від 13.11.2015)

Пам'ятники
Марки та монети

орден Золота Зірка

      Народився 26 лютого 1986 року у селищі міського типу Ставище Київської області. У 2002 році закінчив Ставищенський навчально-виховний комплекс "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – юридичний ліцей" № 2 імені О.С. Паланського, у 2007 році – Національний університет державної податкової служби України (місто Ірпінь Київської області).
      У 2007 році півроку проходив військову підготовку і службу у французькому легіоні в Марселі. Повернувшись в Україну, працював у податкових інспекціях Білої Церкви та Обухова. Паралельно заочно навчався у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого (місто Харків). Працював слідчим у прокуратурі міста Краснодон Луганської області, через рік перевівся у Дніпровську екологічну прокуратуру у місті Черкаси. Звільнився звідти під час Революції гідності, коли працівників силових структур почали залучати проти активістів Майдану. Займався джиу-джитсу, кікбоксингом, плаванням.
      З 2014 року солдат С.В. Цимбал (позивний "Легіонер") приймав участь в антитерористичній операції на сході України. 21 липня 2014 року, купивши собі усе необхідне спорядження – бронежилет, каску, форму, розгрузку, аптечку – записався добровольцем та одразу відправився на військові навчання на полігон у селищі Десна Чернігівської області. У зону антитерористичної операції прибув 24 серпня 2014 року, на День Незалежності України. Служив розвідником у розвідувальній групі 25-го батальйону територіальної оборони Збройних сил України "Київська Русь".
      7 жовтня 2014 року на світанку солдат С.В. Цимбал разом з трьома іншими солдатами пішов на завдання – розвідати підступи до великого складу боєприпасів російських бойовиків біля міста Дебальцеве Донецької області. Він перший почув шерхіт і побачив, що близько 15 чоловік, оточують їх з трьох боків. Це була засідка, яку влаштували російські бойовики. Прикривши собою відхід групи, він врятував життя своїх побратимів, але сам загинув у нерівному бою внаслідок двох вогнепальних поранень. Похований у селищі Ставище Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 636/2015 від 13 листопада 2015 року за виняткову особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдату Сергію Володимировичу Цимбалу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Солдат.
      Рішенням Ставищенської селищної ради вулицю Радянську, на якій жив Герой, перейменовано на вулицю Сергія Цимбала. 3 грудня 2014 року у селищі Ставище на фасаді будівлі навчально-виховного комплексу "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – юридичний ліцей" № 2 імені О.С. Паланського (вулиця Сергія Цимбала № 53), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 19 травня 2015 року в місті Ірпінь біля будівлі головного корпусу Національного університету державної фіскальної служби України (вулиця Університетська № 31), де навчався Герой, було відкрито пам'ятний знак загиблим випускникам навчального закладу, які захищали цілісність та недоторканість України, на якому викарбуване й ім'я Д.В. Максимова; 4 червня 2016 року на фасаді будівлі цього університету йому було відкрито меморіальну дошку. 6 травня 2016 року у Києві на фасаді будівлі Генеральної прокуратури України (вулиця Різницька № 13/15) йому було відкрито меморіальну дошку. У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.
      У жовтні 2017 року Укрпошта продовжила випуск серії художніх маркованих конвертів під назвою "Героям Слава!", започатковану у грудні 2014 року, один з яких присвячений С.В. Цимбалу.

Цимбал Сергій Володимирович. Кладовище селища Ставище Київської області. Вид 1


Цимбал Сергій Володимирович. Кладовище селища Ставище Київської області. Вид 2


Цимбал Сергій Володимирович. Кладовище селища Ставище Київської області. Фрагмент