Цепун Андрій Михайлович
(14.10.1978 – 21.02.2014)
 

Цепун Андрій Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 14 жовтня 1978 року у Києві. Мешкав на Мінському масиві. У 1986-1995 роках навчався у Київському ліцеї № 100 "Поділ", де закінчив фізико-математичний клас. У 1995-2001 роках навчався на радіофакультеті Київського міжнародного університету цивільної авіації (нині – Національний авіаційний університет). Піти по професії не зміг, бо у 2000 році одружився і треба було заробляти гроші на існування сім'ї. Працював менеджером по продажу металоконструкцій (броньовані двері, ковані речі). Відкривав свій власний бізнес з продажу металоконструкцій, але криза змусила його закрити. Останнім часом працював на фірмі "КиївСпецСталь".
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років був активним учасником Революції гідності. Був козаком Самооборони Майдану. Під час протистоянь у центрі Києва на усіх в'їздах до столиці активістами Майдану були виставлені блокпости, щоб зупинити підхід підкріплення для "тітушків" та бійців "Беркуту". Увечері 20 лютого 2014 року Андрій Цепун разом з іншими активістами чергував на блокпосту на в'їзді у Київ з боку Гостомельської траси. В ніч на 21 лютого 2014 року після завершення чергування близько півночі пішов сам додому. Вранці його тіло знайшли у Києві на вулиці Верболозній на Куренівці зі слідами жорстокого побиття й черепно-мозковою травмою, несумісною з життям. Похований у селі Кожухівка Васильківського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Андрію Михайловичу Цепуну посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 13 жовтня 2015 року у Києві на фасаді будівлі Національного авіаційного університету (проспект космонавта Комарова № 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Цепун Андрій Михайлович. Кладовище села Кожухівка Васильківського району Київської області. Вид 1


Цепун Андрій Михайлович. Кладовище села Кожухівка Васильківського району Київської області. Вид 2