Царьок Олександр Миколайович
(02.01.1959 – 20.02.2014)
 

Царьок Олександр Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 2 січня 1959 року у селищі міського типу Калинівка Васильківського району Київської області. Закінчив місцеву школу, потім – Білоцерківський будівельний технікум. Мешкав у місті Васильків Київської області. Працював у Васильківській друкарні. Після звільнення зайнявся ландшафтним дизайном, озелененням ділянок, створенням декоративних басейнів та водопадів. Дуже любив квіти, займався садівництвом, постійно вдома садив саджанці, прищеплював дерева, обрізав, доглядав. Також займався бджільництвом. Скромний у спілкуванні і працьовитий у роботі, він завжди намагався першим прийти на допомогу і близькій людині, і незнайомому перехожому.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      21 листопада 2013 року приїхав на Майдан Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Належав до першої сотні Самооборони Майдану. Завжди був у перших лавах. Допомагав будувати та захищати барикади. Під час найважчих протистоянь йшов у першій шерензі активістів Майдану, відтісняючи бійців "Беркуту" від барикад. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській біля Жовтневого палацу внаслідок трьох вогнепальних поранень, дві кулі снайпера влучили йому у живіт і одна у груди. Похований у місті Васильків Київської області на Новому кладовищі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Олександру Миколайовичу Царьку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській.

Царьок Олександр Миколайович. Місто Васильків Київської області. Нове кладовище. Вид 1


Царьок Олександр Миколайович. Місто Васильків Київської області. Нове кладовище. Вид 2