Трепак Олександр Сергійович
(15.09.1976)
 

Трепак Олександр Сергійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 74/2015 від 12.02.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 15 вересня 1976 року у місті Вінниця. Після закінчення школи у 1993 році обрав військову кар'єру. Під час офіцерської служби обіймав різні посади в розвідувальних підрозділах Збройних Сил України та прослужив у кількох видах розвідки: військовій, радіорозвідці та інформаційній.
      З 2008 року проходив службу у лавах 3-го окремого полку спеціального призначення оперативного командування "Південь" Сухопутних військ Збройних сил України, штаб якої розташований в місті Кіровограді, де став командиром загону спеціального призначення.
      З квітня 2014 року полковник О.С. Трепак (позивний "Редут") приймав участь в антитерористичній операції на сході України, під час якої неодноразово виявляв мужність, героїзм та вміле командування підлеглими військовослужбовцями.
      7 червня 2014 року поблизу Артемівська у складі групи спеціального призначення брав участь у пошуку та евакуації важко пораненого російськими бойовиками командира Центру забезпечення бронетанковим озброєнням. На чолі підгрупи з восьми бійців захопив блокпост російських бойовиків на в'їзді у місто та протягом трьох годин утримував його, забезпечивши коридор безпеки для доставки другою підгрупою командира центру до місця евакуації гелікоптером. Підчас бою отримав кульове поранення в ногу, але від евакуації відмовився і протягом двох діб керував відбиттям атак російських бойовиків на Центральну артилерійську базу озброєння у селищі Парасковіївка Артемівського району Донецької області.
      Після лікування у шпиталі з 27 серпня по 3 жовтня 2014 року був старшим військовим начальником з оборони території Донецького аеропорту. Здійснював безпосереднє керівництво відбиттям усіх спроб штурму та захоплення аеропорту російськими бойовиками під час яких було підбито 8 танків, один танк з незначними пошкодженнями захоплено та евакуйовано, знищено більше 270 та захоплено в полон 6 російських бойовиків. Особисто організував контрдиверсійну та контрзасадну роботу в околицях аеропорту, що унеможливило спроби російських бойовиків перекрити шляхи постачання захисникам аеропорту продуктів та боєприпасів.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 74/2015 від 12 лютого 2015 року за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику Олександру Сергійовичу Трепаку присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Полковник.
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІ (06.10.2014, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України) та ІІІ (19.07.2014, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України) ступеня.
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.