Топій Володимир Петрович
(26.04.1955 – 19.02.2014)
 

Топій Володимир Петрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 26 квітня 1955 року у місті Судова Вишня Мостиського району Львівської області. Закінчив місцеву школу, потім – Технічне училище зв'язку. Служив у лавах Радянської Армії, службу проходив у ракетних військах у Бресті. Мешкав у селі Вишня Городоцького району Львівської області. Дуже любив техніку, був комбайнером, навіть їздив на Кубань. Більшу частину життя працював водієм, у тому числі 15 років на заводі "Електрон", потім – у радгоспі, в аграрному технікумі, а останнім місцем роботи була Львівська пивна компанія.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      25 грудня 2013 року вперше приїхав на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Вступив до лав 12-ї сотні Самооборони Майдану, стояв на барикадах. Додому приїхав 22 січня 2014 року і 23 січня вже поїхав назад. Хвилювався, що хоч на Майдані багато людей, але однаково замало, тому закликав усіх, кого зустрічав у селі, їхати до Києва. 19 лютого 2014 року загинув під час пожежі у Будинку профспілок, де допомагав гасити полум'я та переносити поранених, аби вони не згоріли. Похований, згідно його волі, біля могили матері у місті Судова Вишня Мостиського району Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Володимиру Петровичу Топію посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 25 серпня 2014 року у селі Вишня на фасаді будинку (вулиця Наукова № 1), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 12 жовтня 2014 року у місті Судова Вишня на фасаді будівлі Судововишнянської середньої загальноосвітньої школи (вулиця 1-го Листопада № 12), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 7 травня 2019 року у селі Вишня Городоцького району Львівської області на фасаді будівлі Вишнянського коледжу Львівського національного аграрного університету (вулиця Наукова № 1), де навчався і працював Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Топій Володимир Петрович. Місто Судова Вишня Мостиського району Львівської області