Точин Роман Петрович
(06.08.1970 – 20.02.2014)
 

Точин Роман Петрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 6 серпня 1970 року у місті Ходорів Жидачівського району Львівської області. Закінчив ходорівську середню загальноосвітню школу № 3. Займався приватною підприємницькою діяльність у сфері будівельних робіт, робив євроремонти, їздив на заробітки до Польщі.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Належав до сотні, що охороняла першу барикаду на вулиці Інститутській. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у голову. Похований у місті Ходорів Жидачівського району Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Роману Петровичу Точину посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 23 лютого 2014 року рішенням сесії Ходорівської міської ради іменем Романа Точина було названо одну з вулиць міста, а також ходорівську загальноосвітню школу № 3 (вулиця Грушевського № 2), де навчався Герой; 22 лютого 2015 року на фасаді будівлі цієї школи йому було відкрито меморіальну дошку.

Точин Роман Петрович. Місто Ходорів Жидачівського району Львівської області