Ткачук Ігор Михайлович
(01.09.1975 – 20.02.2014)
 

Ткачук Ігор Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 1 вересня 1975 року у селищі Знам'янськ Калінінградської області Росії. Ще у дитинстві переїхав в Україну. Мешкав у селі Велика Кам'янка Коломийського району Івано-Франківської області. Закінчив великокам'янську середню загальноосвітню школу. У середині 1990-х проходив строкову службу у лавах Збройних сил України. Отримав освіту слюсаря. Їздив по Україні у пошуках роботи, працював на будівництвах, займався реставрацією меблів; також їздив на заробітки за кордон, де працював у саду.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      18 лютого 2014 року приїхав на Майдан Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинув під час протистояння у центрі Києва від вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у голову. Похований у селі Велика Кам'янка Коломийського району Івано-Франківської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Ігорю Михайловичу Ткачуку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 15 травня 2016 року у центрі села Велика Кам'янка Коломийського району йому було встановлено пам'ятний знак; на фасаді будівлі Великокам'янського ліцею йому встановлено меморіальну дошку.

Ткачук Ігор Михайлович. Кладовище села Велика Кам'янка Коломийського району Івано-Франківської області. Вид 1


Ткачук Ігор Михайлович. Кладовище села Велика Кам'янка Коломийського району Івано-Франківської області. Вид 1