Ткачук Андрій Сергійович
(21.08.1986)
 

Ткачук Андрій Сергійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 449/2016 від 13.10.2016)

орден Золота Зірка

      Народився 21 серпня 1986 року у місті Красноармійськ (нині – Покровськ) Донецької області. У 2003 році, після закінчення школи вступив на аеромобільний факультет Одеського інституту сухопутних військ, після закінчення якого був скерований для проходження подальшої служби до 25-ї окремої повітрянодесантної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, де пройшов шлях від командир взводу до начальника штабу – першого заступника командира парашутно-десантного батальйону.
      У березні-квітні 2014 року, після початку окупації Криму російськими бойовиками, у складі свого підрозділу обороняв 93 кілометри азовського узбережжя на ділянці між Бердянськом та Генічеськом. З 23 квітня 2014 року майор А.С. Ткачук приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Під час виконання завдань по захисту державних інтересів України, показував приклади високого професіоналізму, хоробрості, самовідданості і мужності.
      З 2 травня по 14 липня 2014 року під керівництвом офіцера особовий склад зведеної роти батальйону ніс службу на блокпосту поблизу Слов'янська Донецької області із завданням ізоляції визначеного району, перебуваючи під постійним вогневим натиском противника. Завдяки правильній організації служби та вмілому керівництву офіцера, всі атаки російських бойовиків були відбиті. В ніч на 5 липня 2014 року російські бойовики здійснили спробу прориву зі сторони Слов'янська, але завдяки навченості, стійкості і сміливості особового складу роти під командуванням майора А.С. Ткачука противник був зупинений. Під час бою було знищено один танк, три бойові машини піхоти, одну бойову машину десантну та близько двадцяти російських бойовиків. Сам офіцер отримав контузію, але відмовився від евакуації та продовжив виконувати завдання.
      З 23 по 28 липня 2014 року майор А.С. Ткачук брав участь в операціях по визволенню від російських бойовиків міст Дзержинськ Донецької області і Лисичанськ Луганської області. З 29 липня по 25 серпня 2014 року брав участь в операціях по знищенню російських бойовиків в районах міст Дебальцеве, Шахтарськ, Вуглегірськ, Жданівка та селища Комунар Донецької області. 23 серпня 2014 року в ході бою в районі селища Комунар Донецької області мужній офіцер отримав кульове поранення лівої руки.
      З серпня по грудень 2015 року та з квітня по серпень 2016 року парашутно-десантний батальйон під командуванням майора А.С. Ткачука продовжував успішно виконувати завдання за призначенням в районі антитерористичної операції на території Донецької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 449/2016 від 13 жовтня 2016 року за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові майору Андрію Сергійовичу Ткачуку присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Майор.
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (05.07.2014, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі).

Президент України Петро Порошенко вручає Андрію Ткачуку нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Андрію Ткачуку нагородні атрибути звання Герой України.