Тішура Володимир Іванович
(15.12.1959 – 10.05.1986)
 

Тішура Володимир Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 328/2006 від 21.04.2006)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 15 грудня 1959 року на станції Сєвєрна Гатчинського району Ленінградської області Росії. Закінчив середню школу. Працював вантажником, слюсарем, потім – старшим пожежником 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини (СВПЧ-6) з охорони міста Прип'ять. Сумлінно ставився до службових обов’язків і громадських доручень, виявляв у роботі кмітливість та ініціативу.
      26 квітня 1986 року, прибувши на місце аварії після вибуху четвертого реактора Чорнобильської АЕС у складі чергового караулу, сержант В.І. Тішура приступив до гасіння пожежі. У приміщеннях з боку пошкодженої частини реактора діяв сміливо і цілеспрямовано. В умовах радіації героїчно виконував бойове завдання.
      Коли прибули додаткові пожежні сили і засоби, у тяжкому стані був виведений із бойової обслуги і госпіталізований. Лікувався в спеціальній клініці Москви, однак доза опромінення була надто високою. Помер 10 травня 1986 року. Похований у Москві на Митинському кладовищі.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 328/2006 від 21 квітня 2006 року за геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС старшому пожежнику 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Прип'яті Київської області Володимиру Івановичу Тішурі посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Нагороджений орденом Червоного Прапора (25.09.1986, посмертно, за мужність, героїзм і самовіддані дії при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС); хрестом "За мужність" (08.05.1996, посмертно, за особисту мужність і відвагу, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС).
      Ім'я Героя вибито на одній із плит меморіалу Героям-чорнобильцям у Києві на перетині бульвару Верховної Ради та проспекту Миру; меморіалу загиблим працівникам МВС України у Києві на Солом'янській площі; на стелі з іменами Героїв-чорнобильців у Сімферополі у парку Гагаріна біля входу з вулиці Павленко. Бюст Герою встановлено у Києві на алеї Героїв-чорнобильців на перетині проспекту Перемоги та вулиці Чорнобильської. 21 квітня 2011 року у Києві біля будівлі, де працював оперативний штаб протипожежної служби з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (вулиця Круглоуніверситетська № 20/1) відкрито пам'ятник пожежним-чорнобильцям, а на фасаді будівлі їм встановлено меморіальну дошку. У квітні 2016 року до 30-х роковин з дня аварії на ЧАЕС у Києві на фасаді будівлі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Київській області (вулиця Межигірська № 8) встановлено барельєф Героя.

Тішура Володимир Іванович. Москва. Митинське кладовище


Тішура Володимир Іванович. Москва. Митинське кладовище. Загальний вид меморіала