Тельнов Євгеній Львович
(20.11.1961 – 15.02.2015)
 

Тельнов Євгеній Львович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 81/2017 від 27.03.2017)

Пам'ятники
Марки та монети

орден Золота Зірка

      Народився 20 листопада 1961 року у місті Кіровоград (з 2016 року – Кропивницький). У 1979 році закінчив Кіровоградську середню загальноосвітню школу № 17. Після закінчення школи до травня 1982 року проходив службу у лавах Радянської Армії. Служив у 472-му конвойному полку внутрішніх військ МВС СРСР (військова частина № 7429, місто Київ). Під час служби був нагороджений нагрудним знаком "За отличие в службе" ІІ ступеня.
      Після звільнення у запас працював токарем на Кіровоградському заводі радіовиробів, з 1989 по липень 1991 року – лаштувальником верстатів з числовим програмним керуванням. Водночас, у 1984-1987 роках заочно навчався в Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування (за спеціальністю "Обробка металів різанням"). З липня 1991 по лютий 1992 року працював інструктором зі спорту Кіровоградської радіотехнічної школи Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту (ДТСААФ). У подальшому займався підприємницькою діяльністю. Взимку 2013-2014 років був активним учасником Революції гідності.
      Після окупації Донбасу російськими бойовиками закрив своє підприємство і 10 червня 2014 року уклав контракт про проходження служби у військовому резерві Національної гвардії України. Тренування проходив на полігоні Національної гвардії України у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.
      З 13 липня 2014 року помічник гранатометника відділення ручних протитанкових гранатометів 3-го гранатометного взводу 1-ї роти 2-го батальйону спеціального призначення "Донбас" Національної гвардії України солдат Є.Л. Тельнов (позивний "Усач") приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Брав участь у бойових діях з визволення населених пунктів Артемівська, Попасної, Іловайська. 26 серпня 2014 року в Іловайську дістав осколкове поранення лівої руки, але не залишив підрозділ.
      Під час виходу українських військ з Іловайська, коли в районі села Червоносільське Амвросіївського району Донецької області колона батальйону потрапила під жорстокий обстріл з боку російських бойовиків, солдат Є.Л. Тельнов у складі підрозділу знищив два ворожі танки Т-72Б3 6-ї окремої танкової бригади (Російська Федерація), згодом знищив дві ворожі бойові машини десанту БМД-2, екіпажі цих машин – військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації – було знищено або захоплено у полон. Опинившись із підрозділом у ворожому оточенні у села Червоносільське, відмовився капітулювати і разом із невеличкою групою бійців "Донбасу" пішов на прорив, зі зброєю в руках вийшов до своїх військ і 31 серпня 2014 року дістався бази батальйону у місті Курахове Мар'їнського району Донецької області.
      У 2014 році балотувався до Верховної Ради України від виборчого округу № 100 (Кіровоградська область), але програв, набравши 2,64% голосів виборців і посівши 11-е місце серед 17-ти претендентів.
      15 лютого 2015 року поблизу села Широкине Волноваського району Донецької області, за 20 кілометрів на схід від Маріуполя, колона одного з підрозділів батальйону "Донбас" потрапила у ворожу засідку. Солдат Є.Л. Тельнов під вогнем противника кинувся рятувати своїх бойових побратимів і в цьому бою загинув. Похований у місті Кропивницький на Алеї Слави Рівнянського кладовища.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 81/2017 від 27 березня 2017 року за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдату Євгенію Львовичу Тельнову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Солдат.
      Нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (25.03.2015, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України).
      21 серпня 2015 року у Кіровограді на фасаді будівлі Навчально-виховного об'єднання "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17" (вулиця Комарова № 54), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 19 лютого 2016 року розпорядженням Кіровоградського міського голови проспект Правди було перейменовано на вулицю Євгена Тельнова. У 2016 році командування Національної гвардії України запровадило конкурс гранатометників імені Євгенія Тельнова. Ім'я та портрет Героя викарбувані на алеї загиблих в АТО мешканців Кіровоградщини у Кропивницькому у фортеці святої Єлисавети; при вході на Алею Слави Рівнянського кладовища у Кропивницькому.
      У грудні 2020 року Укрпошта продовжила випуск серії художніх маркованих конвертів під назвою "Героям Слава!", започатковану у грудні 2014 року, один з яких присвячений Є.Л. Тельнову.

Тельнов Євгеній Львович. Місто Кропивницький. Рівнянське кладовище, Алея Слави. Вид 1


Тельнов Євгеній Львович. Місто Кропивницький. Рівнянське кладовище, Алея Слави. Вид 2