Тарасюк Василь Олександрович
(14.01.1994)
 

Тарасюк Василь Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 236/2017 від 23.08.2017)

орден Золота Зірка

      Народився 14 січня 1994 року у селищі міського типу Заболоття Ратнівського району Волинської області. У 2016 році закінчив Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. Після закінчення Академії був скерований для проходження подальшої служби до 72-ї окремої механізованої Красноградсько-Київської бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А2167, місто Біла Церква Київської області) на посаду командира взводу 2-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону.
      Випуск в Академії відбувся 28 лютого, а вже з 16 березня 2016 року лейтенант В.О. Тарасюк (позивний "Тайфун") приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Спочатку приїхав у зону бойових дій в місто Волноваха Донецької області, а вже через три дні тримав оборону на териконах біля окупованого російськими бойовиками міста Докучаєвськ Донецької області. У квітні 2016 року його батальйон вивели із зони антитерористичної операції і відправили на міжнародні навчання "Rapid Trident" в село Старичі Яворівського району Львівської області. У вересні 2016 року військовослужбовці повернулись до зони антитерористичної операції і у жовтні 2016 року зайняли позиції у місті Авдіївка Донецької області.
      29 січня 2017 року бійці штурмової групи 1-го механізованого батальйону взяли позицію "Алмаз" в промисловій зоні міста Авдіївка, де раніше був опорний пункт противника, і підняли над нею Український прапор. Вони назвали її на честь загиблого в бою командира штурмової групи Андрія Кизила – "Орел". Після цього п'ять днів там були шалені бої, але 1-й механізований батальйон втримав позиції. Лейтенант В.О. Тарасюк не тільки брав участь у розробці всіх операцій, він керував боями безпосередньо в бойових порядках роти. Він дістав три осколкові поранення і чотири контузії. Особисто підбив з протитанкового гранатомету СПГ-9 ворожий танк Т-72, вступивши з ним у вогневу дуель. У тому бою він сховав у бліндажі всіх своїх підлеглих, взяв протитанковий гранатомет і почав бій один на один з цією залізною технікою. Перший постріл лейтенанта В.О. Тарасюка був невлучним, натомість танкісти засікли позицію, з якої вівся вогонь. Але він швидко перезарядився і з другої спроби таки поцілив у броньовану машину. Вона завмерла, але почала вести вогонь у відповідь. Зрештою гранатомет СПГ-9 та танк Т-72 одночасно завдали прицільного пострілу. Граната влучила під башту танка, а снаряд з панцирника влетів на позицію обладнану для СПГ. Отримавши поранення, лейтенант В.О. Тарасюк продовжував ще деякий час керувати боєм, адже потрібно було відігнати ще один ворожий танк Т-72, який обстрілював сусідню роту. Після цього лейтенант В.О. Тарасюк був призначений командиром роти 1-го механізованого батальйону.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 236/2017 від 23 серпня 2017 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Василю Олександровичу Тарасюку присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Лейтенант.
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (01.02.2017, за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі).

Президент України Петро Порошенко вручає Василю Тарасюку нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Василю Тарасюку нагородні атрибути звання Герой України.