Тарасюк Іван Миколайович
(28.01.1993 – 20.02.2014)
 

Тарасюк Іван Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 28 січня 1993 року у селі Залісоче Ківерцівського району Волинської області. Мешкав в селищі міського типу Олика Ківерцівського району. Закінчив місцеву школу. Проходив строкову службу у лавах Збройних Сил України. Навчався у Луцькому медичному коледжі "Монада", був молодшим медичним працівником. Займався спортом, захоплювався шахами, тенісом, грав за футбольний клуб "Олика".
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      18 лютого 2014 року, навіть не сповістивши батьків, поїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок низки вогнепальних поранень, кулі снайпера влучили йому у голову та пробили легені, коли він намагався повісити державний прапор на одному з об'єктів Майдану. Похований у селі Залісоче Ківерцівського району Волинської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Івану Миколайовичу Тарасюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській; на пам'ятнику Героям Небесної Сотні з Волині у Луцьку на Меморіалі Слави. 19 лютого 2015 року у Луцьку на фасаді будівлі Луцького медичного коледжу "Монада" (вулиця Домни Гордіюк № 6), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Тарасюк Іван Миколайович. Кладовище села Залісоче Ківерцівського району Волинської області. Вид 1


Тарасюк Іван Миколайович. Кладовище села Залісоче Ківерцівського району Волинської області. Вид 2


Тарасюк Іван Миколайович. Кладовище села Залісоче Ківерцівського району Волинської області. Фрагмент