Синенко Сергій Петрович
(05.03.1978 – 13.02.2014)
 

Синенко Сергій Петрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 5 березня 1978 року у місті Запоріжжі. Закінчив місцеву школу. Займався підприємницькою діяльністю. Мешкав з родиною у селі Володимирівське Запорізького району Запорізької області. За своєю вдачею був людиною зі світлою душею, добродушним, всім своїм єством він наче випромінював тепло та спокій.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, пишався тим, що є нащадком Запорізьких козаків, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років, під час Революції гідності був активним учасником Автомайдану Запоріжжя та Дніпропетровська, організовував допомогу медикаментами та фінансово підтримував самооборону місцевого Майдану, доставляв через Дніпропетровський аеропорт необхідні речі та медикаменти для київського Майдану. 26 січня 2014 року захищав людей від жорстокого побиття "тітушками" та бійцями "Беркуту", доставляв поранених до лікарень на власному автомобілі, приймав активну участь у визволенні заарештованих людей із райвідділів міліції. 13 лютого 2014 року тіло Сергія Синенка було знайдене у його власному згорілому автомобілі "Тойота" за 20 кілометрів від Запоріжжя на дорозі між селами Червоний Яр та Івангород Запорізького району Запорізької області. Похований у селі Володимирівське Запорізького району Запорізької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Сергію Петровичу Синенку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 13 лютого 2015 року біля села Червоний Яр на трасі Запоріжжя-Дніпро на місці, де загинув Герой, йому було відкрито пам'ятний знак. 19 травня 2016 року розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації вулицю Кремлівську у Запоріжжі було перейменовано на вулицю Сергія Синенка. 22 червня 2016 року у Запоріжжі на фасаді будинку (вулиця Сергія Синенка № 31), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Синенко Сергій Петрович. Кладовище села Володимирівське Запорізького району Запорізької області. Вид 1


Синенко Сергій Петрович. Кладовище села Володимирівське Запорізького району Запорізької області. Вид 2


Синенко Сергій Петрович. Кладовище села Володимирівське Запорізького району Запорізької області. Загальний вид