Сидорчук Юрій Володимирович
(02.05.1961 – 28.06.2014)
 

Сидорчук Юрій Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 2 травня 1961 року у селі Дерно Ківерцівського району Волинської області у родині робітників. Після закінчення 8 класів Дернівської середньої загальноосвітньої школи пішов навчатися до Луцького професійно-технічного училища № 2 за спеціальністю електрогазозварювання. Після закінчення училища проходив службу у лавах Радянської Армії; а після проголошення Незалежності України перевівся служити до учбового центру Сухопутних військ Збройних Сил України "Десна". Після 10 років служби звільнився з армії у званні прапорщика. Мешкав з родиною у місті Києві. Більше 20 років займався підприємницькою діяльністю.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      18 лютого 2014 року, почувши страшну звістку про те, що відбувається на Майдані Незалежності у Києві, вирушив в епіцентр подій, де став активним учасником Революції гідності. Увечері того ж дня отримав важке вогнепальне поранення у голову, коли він, не маючи ні каски, ні щита, допомагав виносити поранених. В 00:50, вже 19 лютого 2014 року, був доставлений в Інститут нейрохірургії. 27 лютого 2014 року за сприянням організації "Людина в скруті" разом з групою інших поранених учасників Майдану був перевезений на лікування до Чехії. Спочатку місяць лікувався у Празі, згодом був перевезений до міста Оломоуц. Перебував у комі 130 днів. Переніс складне запалення мозку, сепсис крові. Помер 28 червня 2014 року внаслідок зупинки серця. Похований у Києві на Міському кладовищі "Берковець" (дільниця № 86).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Юрію Володимировичу Сидорчуку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській; на пам'ятнику Героям Небесної Сотні з Волині у Луцьку на Меморіалі Слави.

Сидорчук Юрій Володимирович. Міське кладовище Берковець (дільниця № 86). Вид 1


Сидорчук Юрій Володимирович. Міське кладовище Берковець (дільниця № 86). Вид 2