Степаненко Микола Семенович
(06.06.1960)
 

Степаненко Микола Семенович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 837/2011 від 23.08.2011)

орден Держава

      Народився 6 червня 1960 року у місті Дніпропетровську (з 2016 року – Дніпро). Трудову діяльність розпочав у 1977 році, пройшовши шлях від прибиральника металу до нагрівальника металу гарячого прокату трубопрокатного цеху № 4 акціонерного товариства "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" міста Дніпропетровськ.
      ВАТ "Нижньодніпровський трубопрокатний завод", який входить до складу Групи "Інтерпайп" (Interpipe Group), – провідне підприємство трубної галузі України, один з найважливіших промислових об'єктів Дніпропетровщини. Виробничі потужності Нижньодніпровського трубопрокатного заводу включають сталеплавильний комплекс з установкою позапічної обробки та вакуумування сталі, п'ять трубопрокатних, колесопрокатних й кільцебандажне виробництво. Завод випускає понад 1200 типорозмірів сталевих безшовних та електрозварних труб, понад 240 типорозмірів коліс. Завод є монопольним виробником в Україні витягнутих труб загального призначення та для котлів високого тиску, а також нафтопровідних електрозварювальних труб діаметром 114-460 міліметрів, обсадних і насосно-компресорних труб нафтового асортименту та безшовних труб для трубопроводів. Крім того, завод освоїв виробництво залізничних коліс і бандажів для залізничного транспорту (потужність лінії 312 тисяч тонн на рік) і залишається єдиним їх виробником в Україні й одним із трьох у СНД. Підприємство в основному працює на вітчизняній сировині. Головними її постачальниками є українські металургійні та феросплавні заводи.
      Більшість продукції Нижньодніпровського трубопрокатного заводу сертифікована Держкомітетом по стандартизації та сертифікації, за міжнародними стандартами ISO 9002, API 5L, API 5B, DIN, а система управління та контролю якості сертифікована відповідно до норм DIN EN ISO 9002. Висока якість труб, їх надійність та довговічність в експлуатації дозволяють успішно конкурувати з виробниками цієї продукції на світовому ринку та постійно розширювати географію поставок. Труби з торговельною маркою заводу постачаються та експлуатуються більш ніж в 50 країнах світу. Експорт продукції зосереджено в основному на західних та азіатських ринках.
      М.С. Степаненко фахівець високого класу, працьовита і відповідальна людина. Технологію прокату знає досконало, вміє працювати з людьми, користується в колективі авторитетом і повагою, що дозволяє йому при необхідності підміняти майстра і успішно виконувати найскладніші і відповідальні завдання. Його бригада постійно займає перші місця в трудовому суперництві, домагається найкращих результатів і показників.

      Указом Президента України Віктора Януковича № 837/2011 від 23 серпня 2011 року за визначний особистий внесок у розвиток вітчизняного металургійного комплексу, впровадження новітніх технологій у виробництво, багаторічну самовіддану працю нагрівальнику металу гарячого прокату трубопрокатного цеху № 4 акціонерного товариства "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" Миколі Семеновичу Степаненко присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.