Соснін Володимир Миколайович
(15.05.1983)
 

Соснін Володимир Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 237/2018 від 23.08.2018)

орден Золота Зірка

      Народився 15 травня 1983 року у місті Житомир. Закінчив училище за фахом водія-автослюсаря. Проходив строкову військову службу, після завершення якої навесні 2003 року перейшов на службу за контрактом. Двічі брав участь у миротворчій місії в Іраку.
      З весни 2014 року заступник командира десантно-штурмової роти, інструктор з повітрянодесантної підготовки 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади десантно-штурмових військ Збройних Сил України (місто Житомир) старший сержант В.М. Соснін приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      У червні 2014 року поблизу села Селезнівка Слов'янського району Донецької області в ході бою 27 військовослужбовців отримали поранення різних ступенів тяжкості та знаходячись під шквальним вогнем не могли самостійно залишити місце бою. Ризикуючи власним життям, старший сержант В.М. Соснін особисто провів евакуацію особового складу з поля бою та надання медичної допомоги.
      27 липня 2014 року під час виконання бойових завдань підрозділ під його керівництвом здійснював переміщення для заняття відповідної висоти поблизу населеного пункту Торез Донецької області, який потрапив під мінометний обстріл з боку російських бойовиків. Старший сержант В.М. Соснін отримав поранення, однак продовжив керувати підрозділом. 29 липня 2014 року він очолив штурмову групу, якою результативно та в найкоротші строки було взято під контроль та подальше утримання стратегічно важливу точку, курган Савур-Могилу.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 237/2018 від 23 серпня 2018 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу лейтенанту Володимиру Миколайовичу Сосніну присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Лейтенант.
      Нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (27.05.2015, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі).

Президент України Петро Порошенко вручає Володимиру Сосніну нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Володимиру Сосніну нагородні атрибути звання Герой України.