Соколенко Андрій Аполлінарійович
(31.08.1973 – 17.05.2015)
 

Соколенко Андрій Аполлінарійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 206/2019 від 09.05.2019)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 31 серпня 1973 року у місті Запоріжжя у родині військовослужбовця. У 1989 році закінчив львівську середню загальноосвітню школу № 48, у 1994 році – Харківське вище військове училище Національної гвардії України (з 2014 року – Національна академія Національної гвардії України). Службу починав лейтенантом у Львові. З 2002 року служив у 2-й окремій Галицькій бригаді внутрішніх військ МВС України (військова частина 3002, місто Львів).
      З 2014 року заступник командира військової частини з тилу – начальник тилу 2-ї окремої Галицької бригади Західного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України полковник А.А. Соколенко приймав участь в антитерористичній операції на сході України. У військовій частині в зоні бойових дій відповідав за логістику.
      Налагодивши зв'язки з волонтерами, він протягом 2014-2015 років чотири рази їздив на ротацію в зону антитерористичної операції, щоб забезпечити особовий склад усім необхідним. Адже тилове забезпечення є однією з основних умов успішного ведення бою. Щоб підтримувати підрозділи в боєздатному стані, необхідно забезпечити їх відповідними видами матеріальних засобів і створити сприятливі умови для виконання поставлених завдань. Завдання не з простих, адже потрібно постачати в достатній кількості боєприпаси, пальне, продовольство та інші матеріальні засоби, організувати харчування особового складу.
      На його плечах лежала величезна відповідальність і полковник А.А. Соколенко виконував свої обов'язки бездоганно, зарекомендувавши себе грамотним, працездатним і добре підготовленим офіцером. З метою збереження життя військовослужбовців під час несення служби на блокпостах ним разом з волонтерськими організаціями було обладнано бліндажі та блокпости бетонними перекриттями, що дало можливість набагато ефективніше використовувати наявне озброєння та техніку під час несення служби і забезпечило збереження життя військовослужбовців під час обстрілів ворога з артилерійських систем та стрілецької зброї.
      17 травня 2015 року об 11:30, супроводжуючи групу волонтерів, що на автомобілі УАЗ розвозили гуманітарну допомогу на передову, полковник А.А. Соколенко загинув внаслідок підриву позашляховика на фугасі на ґрунтовій дорозі, що веде до села Троїцьке Попаснянського району Луганської області, між 19-м та 20-м блокпостами. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле 67).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 206/2019 від 9 травня 2019 року за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі полковнику Андрію Аполлінарійовичу Соколенку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Полковник.
      Нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (27.06.2015, посмертно, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі), медаллю "За Військову службу Україні" (25.03.2015, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України), відомчими нагородами: нагрудними знаками "За відзнаку в службі" І ступеня, "Мужність, честь, закон", медалями "За сумлінну службу" ІІ та ІІІ ступеня, "За бездоганну службу" ІІІ ступеня.
      6 грудня 2017 року у Львові на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школі № 48 (вулиця Івана Рубчака № 8), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Соколенко Андрій Аполлінарійович. Львів. Личаківський цвинтар. Поле 67