Собко Сергій Станіславович
(11.07.1984)
 

Собко Сергій Станіславович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 164/2015 від 23.03.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 11 липня 1984 року у селищі міського типу Літин Вінницької області. У 2001 році закінчив Літинську середню загальноосвітню школу № 2, у 2005 році – Одеський військовий інститут Сухопутних військ з червоним дипломом. Після закінчення інституту був скерований для проходження подальшої служби у 30-у окрему механізовану бригаду 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, яка дислокується у місті Новоград-Волинський Житомирської області, де пройшов шлях від командира взводу гранатометників до командира механізованого батальйону.
      У 2007-2008 роках виконував миротворчу місію у складі національного контингенту в Косово. Проходив навчання на курсах підвищення кваліфікації за кордоном: вивчення англійської мови (Канада), ведення бойових дій взимку (Норвегія), курси офіцерів спостерігачів (Німеччина) та підвищений курс офіцерів піхоти (США).
      З 2014 року підполковник С.С. Собко приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      27 липня 2014 року батальйонна тактична група під його керівництвом взяла стратегічний плацдарм Савур-Могила. Протягом липня-вересня 2014 року підрозділ виконував завдання на території Луганської області і показав приклад мужності та професіоналізму.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 164/2015 від 23 березня 2015 року за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України підполковнику Сергію Станіславовичу Собку присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Підполковник.
      Нагороджений медаллю НАТО "Non Article V". Відзначений пам'ятним нагрудним знаком "Воїн-миротворець", нагрудним знаком "Учасник навчань «Перспектива 2012»".
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.

Президент України Петро Порошенко вручає Сергію Собку нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Сергію Собку нагородні атрибути звання Герой України.