Снітко Андрій Володимирович
(25.01.1996 – 20.08.2014)
 

Снітко Андрій Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 515/2016 від 21.11.2016)

орден Золота Зірка

      Народився 25 січня 1996 року у селі Гораймівка Маневицького району Волинської області. Коли йому було 11 років померла його мати, яка самотужки виховувала сина, і хлопчика узяла на виховання у свою родину жінка з селища Маневичі, яка вже мала чотирьох дітей. У 2013 році закінчив середню загальноосвітню школу № 1 селища Маневичі і вступив до Інституту фізичної культури і здоров'я Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки міста Луцьк Волинської області, але повноцінно провчитися вдалося лише кілька місяців. Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності.
      У травні 2014 року вступив до батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Азов" Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Київській області та вирушив захищати державний суверенітет та територіальну цілісність України. Приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Протягом липня-серпня 2014 року рядовий міліції А.В. Снітко (позивний "Хома") проявив сміливість та мужність під час низки бойових операцій з визволення міста Маріуполь Донецької області від російських бойовиків.
      20 серпня 2014 року поблизу міста Іловайськ Донецької області у складі групи здійснював бойове завдання. Під час зачистки одного з будинків від російських бойовиків у напрямок групи була закинута ручна граната. Усвідомлюючи смертельну небезпеку членам групи, він не вагаючись накрив своїм тілом гранату, чим врятував своїх побратимів від загибелі ціною свого власного життя. Похований у селищі Маневичі Волинської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 515/2016 від 21 листопада 2016 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу учаснику антитерористичної операції Андрію Володимировичу Снітку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Рядовий міліції.
      25 січня 2015 року у селищі Маневичі на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 1 (вулиця Комарова № 6), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку; 9 жовтня 2015 року рішенням Маневицької районної ради школі № 1 присвоєно ім'я Андрія Снітка. Рішенням сесії Маневицької селищної ради від 18 грудня 2015 року вулицю Карла Маркса перейменовано на вулицю Андрія Снітка.