Снітко Андрій Володимирович
(25.01.1996 – 20.08.2014)
 

Снітко Андрій Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 515/2016 від 21.11.2016)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 25 січня 1996 року у селі Гораймівка Маневицького району Волинської області. Коли йому було 11 років померла його мати, яка самотужки виховувала сина, і хлопчика узяла на виховання у свою родину жінка з селища Маневичі, яка вже мала чотирьох дітей. У 2013 році закінчив середню загальноосвітню школу № 1 селища Маневичі і вступив до Інституту фізичної культури і здоров'я Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки міста Луцьк Волинської області, але повноцінно провчитися вдалося лише кілька місяців. Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності.
      У травні 2014 року вступив до батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Азов" Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Київській області та вирушив захищати державний суверенітет та територіальну цілісність України. Приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Протягом липня-серпня 2014 року рядовий міліції А.В. Снітко (позивний "Хома") проявив сміливість та мужність під час низки бойових операцій з визволення міста Маріуполь Донецької області від російських бойовиків.
      20 серпня 2014 року поблизу міста Іловайськ Донецької області у складі групи здійснював бойове завдання. Під час зачистки одного з будинків від російських бойовиків у напрямок групи була закинута ручна граната. Усвідомлюючи смертельну небезпеку членам групи, він не вагаючись накрив своїм тілом гранату, чим врятував своїх побратимів від загибелі ціною свого власного життя. Похований у селищі Маневичі Волинської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 515/2016 від 21 листопада 2016 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу учаснику антитерористичної операції Андрію Володимировичу Снітку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Рядовий міліції.
      25 січня 2015 року у селищі Маневичі на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 1 (вулиця Комарова № 6), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку; 9 жовтня 2015 року рішенням Маневицької районної ради школі № 1 присвоєно ім'я Андрія Снітка. Рішенням сесії Маневицької селищної ради від 18 грудня 2015 року вулицю Карла Маркса перейменовано на вулицю Андрія Снітка.

Снітко Андрій Володимирович. Кладовище селища Маневичі Волинської області. Вид 1


Снітко Андрій Володимирович. Кладовище селища Маневичі Волинської області. Вид 2


Снітко Андрій Володимирович. Кладовище селища Маневичі Волинської області. Загальний вид