Смоленський Віталій Віталійович
(05.10.1984 – 20.02.2014)
 

Смоленський Віталій Віталійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 5 жовтня 1984 року у селі Фурманка Уманського району Черкаської області. Закінчив місцеву школу, потім вступив до Ульянівського професійно-технічного училища, де вивчився на газозварювальника. Не цурався ніякої праці, жив скромно, був завжди щирий та усміхнений. На початку осені 2013 року приїхав у Київ, щоб працювати на будівництві.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 12 лютого 2014 року востаннє приїхав у рідне село, а вже наступного дня повернувся у столицю. 20 лютого 2014 року, стоячи на передовій, загинув внаслідок двох вогнепальних поранень, кулі снайпера влучили йому в грудну клітину біля шиї. Похований у селі Фурманка Уманського району Черкаської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Віталію Віталійовичу Смоленському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 12 лютого 2016 року у селі Фурманка на фасаді будівлі Фурманського навчально-виховного комплексу, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Смоленський Віталій Віталійович. Кладовище села Фурманка Уманського району Черкаської області


Смоленський Віталій Віталійович. Кладовище села Фурманка Уманського району Черкаської області. Загальний вид