Слободян Тарас Ігорович
(10.12.1982 – 12.2013)
 

Слободян Тарас Ігорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 10 грудня 1982 року у місті Тернопіль в інтелігентній родині, мати працювала вчителькою, батько – державним службовцем. У 1990-2000 роках навчався у тернопільській середній загальноосвітній школі № 12 (нині – Тернопільський навчально-виховний комплекс "Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого"), яку закінчив із золотою медаллю. У 2000-2005 роках навчався у Тернопільській академії народного господарства (нині – Тернопільський національний економічний університет) на факультеті міжнародних відносин, у 2004 році отримав диплом бакалавра, у 2005 році – диплом магістра з відзнакою за спеціальністю "Міжнародна економіка" та спеціалізацією "Міжнародний туризм", захистивши магістерську роботу на тему "Перспективи розвитку туризму в Україні". Виступав на конференціях, писав наукові роботи, друкувався у збірниках університету.
      Після закінчення магістратури з 26 січня 2006 по 16 жовтня 2009 року працював методистом англомовної програми з міжнародної економіки та туризму при факультеті міжнародного бізнесу та менеджменту Тернопільського національного економічного університету. Невдовзі вступив до аспірантури, після закінчення якої готувався до захисту кандидатської дисертації. Проте захист затягувався і він вирішив поїхати на роботу до Києва. Був доброю, щирою і світлою людиною.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      У грудні 2013 року перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Наприкінці грудня 2013 року був викрадений з Майдану і закатований на Сумщині. Його тіло знайшли 1 березня 2014 року у лісосмузі на околиці міста Суми на вулиці Прикордонній поблизу заводу "Керамейя" зі слідами численних побоїв і відрізаною рукою. Похований у Тернополі на Микулинецькому цвинтарі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Тарасу Ігоровичу Слободяну посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 7 вересня 2017 року у Тернополі на фасаді будівлі Центру європейських студій Тернопільського національного економічного університету (бульвар Тараса Шевченка № 9), де навчався та працював Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. На фасаді Тернопільського навчально-виховного комплексу "Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого", де навчався Герой, йому встановлено пам'ятну табличку.

Слободян Тарас Ігорович. Тернопіль, Микулинецький цвинтар