Шимко Максим Миколайович
(21.10.1979 – 20.02.2014)
 

Шимко Максим Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 21 жовтня 1979 року у місті Вінниця. Закінчив вінницьку середню загальноосвітню школу № 13. Був учасником Вінницького клубу історичної реконструкції "Білий вовк", любив епоху вікінгів і казав, що мріє потрапити до Валгалли, де за скандинавською міфології спочивають звитяжні воїни після своєї смерті. Зачитувався скандинавськими міфами та виданнями про історію костюмів. Сам шив історичні костюми, їздив на лицарські ристалища, виготовляв старовинну зброю, разом з товаришем-ковалем навіть лафети для козацьких гармат зробив. Щороку їздив до селища Меджибіж Летичівського району Хмельницької області на Міжнародний історично-музичний фестиваль "Стародавній Меджибіж", мав безліч друзів. Був сміливою, чесною, доброю та відповідальною людиною.
      Дуже любив Україну, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років знаходився на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Був зарахований козаком четвертої сотні Самооборони Майдану. Допомагав будувати та охороняти барикади. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у шию, коли він намагався витягнути з під обстрілу пораненого побратима. Похований у Вінниці на Центральному (Підлісному) кладовищі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Максиму Миколайовичу Шимку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 14 квітня 2014 року у Вінниці на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 13 (вулиця Максима Шимка № 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 14 жовтня 2015 року у Вінниці на фасаді будинку (вулиця Волошкова № 3), де жив Герой, йому було відкрито ще одну меморіальну дошку. Крім того вулицю Карла Маркса у Вінниці було перейменовано на вулицю Максима Шимка.

Шимко Максим Миколайович. Вінниця, Центральне (Підлісне) кладовище


Шимко Максим Миколайович. Вінниця, Центральне (Підлісне) кладовище. Загальний вид