Шиман Леонід Миколайович
(13.10.1959)
 

Шиман Леонід Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 444/2013 від 24.08.2013)

орден Держава

      Народився 13 жовтня 1959 року у місті Шостка Сумської області у родині робітників. З четвертого класу займався відразу в двох дитячо-юнацьких спортивних школах, має розряди з легкої і важкої атлетики, кандидат в майстри спорту з волейболу та футболу. Після закінчення восьмого класу вступив до технікуму, де отримав спеціалізацію апаратника нітрації нітроцелюлози. У 1985 році закінчив Казанський хіміко-технологічний інститут за спеціальністю "хімія і технологія високомолекулярних сполук" та здобув кваліфікацію інженера-технолога.
      Після закінчення інституту пішов працювати на Павлоградський хімічний завод. Працював технологом дільниці, через рік став начальником дільниці, через півтора роки – заступником начальника цеху з виробництва ступенів стратегічних ракет SS-24, потім дуже швидко головним технологом, директором науково-дослідного центру, головним інженером. З 1999 року – генеральний директор – головний конструктор ракетних двигунів твердого палива Державного підприємства "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод".
      Підприємство, яке очолює Л.М. Шиман, є одним із провідних підприємств в Україні по виробництву вибухових речовин; проведенню буро-вибухових робот; утилізації різних видів боєприпасів, непридатних для зберігання й використання, та твердого ракетного палива; проведенню наукових досліджень в області розробки високоенергетичних матеріалів і виробів; розробки технології виготовлення й утилізації вибухових матеріалів; проектуванню й конструюванню процесів й устаткування для виробництва й утилізації вибухонебезпечних матеріалів і виробів; процесів і нестандартного устаткування для виробництва полімерних і композиційних матеріалів; виготовлення нестандартного обладнання та оснастки для виробництв вибухових речовин.
      Наявність наукового потенціалу (на базі Державного підприємства "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод" працює Науково-дослідний інститут високоенергетичних з'єднань і матеріалів) дозволяє здійснювати виконання програм і стратегічних планів підприємства в плані проведення досліджень, проектування, створення матеріалів, технологічних процесів, устаткування й виробництв для виготовлення вибухових речовин; створення нормативної й технологічної документації в області забезпечення безпеки виробництва й обороту вибухових матеріалів; експертизи й сертифікації вибухових матеріалів; експертизи, сертифікації технологій й устаткування для виготовлення й утилізації вибухових матеріалів; підготовки й атестації персоналу для робіт з вибуховими матеріалами; класифікації вибухових матеріалів відповідно до вимог безпеки й вимогами ООН; розвитку й впровадженню прогресивної технології, нової техніки, засобів у механізації вибухових робіт.
      Наявність акредитованої лабораторії в структурі інституту дозволяє вести роботи з наступних напрямків: фізико-механічні дослідження; санітарно-промислові дослідження; аналітичні дослідження; дослідження вибухових матеріалів. Наявність у складі науково-дослідного інституту дозволяє проводити випробування й аналіз хімічного складу, фізико-хімічних і фізичних характеристик різних матеріалів, води, повітря, грунту.

      Указом Президента України Віктора Януковича № 444/2013 від 24 серпня 2013 року за визначний особистий внесок у зміцнення промислового потенціалу України, впровадження високоефективних сучасних технологій виробництва, багаторічну сумлінну працю генеральному директору державного підприємства "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод" – головному конструктору ракетних двигунів твердого палива Дніпропетровської області Леоніду Миколайовичу Шиману присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Депутат Дніпропетровської обласної ради від Партії регіонів (з 2010). Член постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження.
      Заслужений працівник промисловості України (10.09.2004, за високий професіоналізм, значний особистий внесок у формування і реалізацію пріоритетних напрямів інноваційної діяльності у хімічній промисловості та з нагоди 75-річчя від дня заснування підприємства). Нагороджений орденом "За заслуги" II (02.05.2018, за визначний особистий внесок у розвиток оборонно-промислового потенціалу України, створення сучасних зразків ракетного озброєння) та III (21.09.2009, за вагомі особисті заслуги у розвитку вітчизняної промисловості, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня машинобудівника) ступеня.