Шилюк Петро Степанович
(03.07.1949)
 

Шилюк Петро Степанович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 668/2009 від 21.08.2009)

орден Держава

      Народився 3 липня 1949 року в селі Бузівка Жашківського району Черкаської області у селянській родині. У 1973 році закінчив Київський будівельний технікум, а у 1994 році – Київський державний технічний університет будівництва та архітектури за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво".
      Трудову діяльність розпочав у 1967 році після закінчення Нікопольської школи меліораторів. У 1967-1968 роках працював буровим майстром Київського будівельно-монтажного управління № 54 тресту "Київводбуд". У 1968-1970 роках проходив службу в лавах Радянської Армії. У 1970-1973 роках – навчався в Київському будівельному технікумі. У системі Головкиївміськбуду розпочав працювати у березні 1973 року формувальником заводу залізобетонних виробів № 5 тресту "Київбуддеталь", із квітня 1973 по січень 1983 року працював майстром на заводі тресту, старшим інженером, заступником начальника цеху, начальником цеху. Із січня 1983 по листопад 1985 року – заступник начальника цеху заводу залізобетонних виробів ВАТ "Фірма панельного домобудівництва № 4". Із листопада 1985 по вересень 1989 року – начальник цеху цього ж заводу. Із вересня 1989 по листопад 1990 року – заступник директора з питань виробництва заводу залізобетонних виробів ВАТ "ФПД-4". З листопада 1990 по липень 1997 року – директор заводу залізобетонних виробів ВАТ "Фірма панельного домобудівництва № 4". З липня 1997 по травень 2006 року – голова правління – генеральний директор ВАТ "Домобудівний комбінат № 4".
      Саме на цій посаді розкрився талант П.С. Шилюка як антикризового менеджера, вмілого організатора виробництва, творчої особистості, яка шукає і знаходить нестандартні рішення при виконанні найскладніших завдань. У період спаду виробництва П.С. Шилюк запропонував нову доктрину виробничого, економічного та соціального розвитку ДБК-4, зумів в стислий термін згуртувати та об’єднати на досягнення визначених цілей трудовий колектив та менеджмент підприємства. Завдяки йому було зменшено собівартість продукції, застосовано нові конструктивні рішення в серійному домобудуванні, освоєно будівництво цегляних і монолітно-каркасних споруд. За цей час комбінатом було введено в експлуатацію майже 1 мільйон квадратних метрів житла. Під його керівництвом значно покращилось і економічне становище підприємства. За останні дев'ять років комбінат працював стабільно та рентабельно.
      У травні 2006 року на загальних зборах акціонерів холдингової компанії "Київміськбуд", яка є флагманом будівництва в Україні, Петра Шилюка одностайно обрано головою правління – Президентом ХК "Київміськбуд", замість В.А. Поляченко, який був обраний депутатом Верховної Ради України V скликання.
      Досвід П.С.Шилюка, як керівника великої будівельно-промислової структури дозволив "Київміськбуду" винайти нові потужні резерви осучаснення інвестиційно-будівельної та промислово-виробничої діяльності. Протягом 2006-2008 років, компанія, незважаючи на дестабілізаційні процеси, які відбувалися на ринку нерухомості, забезпечила зростання обсягів виробництва, неухильне виконання всіх зобов’язань, які існували у будівельників перед інвесторами – фізичними особами. В цей же період було завершено перший етап державної експериментальної програми будівництва житлових будинків підвищеної поверховості. Напрацьовані дані стали основою для розроблення Державних будівельних норм України по будівництву житлових будинків висотою до 125 метрів. Під керівництвом П.С. Шилюка, холдингова компанія "Київміськбуд" забезпечила зведення кількох знакових для столиці України об'єктів, серед яких споруда Будинку Футболу України, Апеляційного Суду України.
      В часи розгортання фінансово-економічної кризи, яка спричинила складні випробування підприємствам будівельної галузі, комплекс "Київміськбуду" залишається керованим та таким, що орієнтований на розвиток нових будівельних та економічних програм. В системі "Київміськбуду" П.С. Шилюк започаткував створення Антикризового Центру, який розробляє проекти та програми діяльності підприємств в умовах кризових явищ. Розроблені та реалізовані Антикризові заходи дозволяють "Київміськбуду" впевнено долати випробування, залишатися надійним та відповідальним будівельним партнером вітчизняних та закордонних інвесторів. Холдингова компанія "Київміськбуд" під керівництвом П.С. Шилюка визначена генеральним підрядником реконструкції НСК "Олімпійський" і забезпечує виконання робіт із суворим дотриманням встановлених термінів та технологічних вимог, притаманних об’єктам такої виробничої та конструктивної складності.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 668/2009 від 21 серпня 2009 року за визначний особистий внесок у розвиток будівельної галузі в Україні, впровадження передових технологій і сучасних форм господарювання президенту холдингової компанії "Київміськбуд" Петру Степановичу Шилюку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      23 грудня 2009 року на загальних зборах акціонерів холдингової компанії "Київміськбуд" звільнений з посади голови правління – Президента ХК "Київміськбуд".
      У 2010 році обійняв посаду Голови правління Публічного акціонерного товариства "Домобудівний комбінат № 4". На цій посаді він рішуче та впевнено працює над подальшою реалізацією стратегії розвитку індустріального домобудування, ініціює нові проекти та програми диверсифікації діяльності ДБК-4, який під його керівництвом стає постійним і одним з найвідповідальніших учасників державної програми будівництва "Доступне житло" в Україні.
      У квітні 2013 року обраний Президентом Будівельної палати України – професійного об'єднання підприємств будівельної галузі та промисловості будівельних матеріалів та виробів, яка, згідно законодавства України, є єдиною в країні галузевою торгово-промисловою Палатою. Законом до компетенції Будівельної палати віднесені представництво та захист інтересів членів Палати – підприємств будівельної галузі з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами, організація взаємодії між суб'єктами галузі, координація їх відносин з державними органами.
      У березні 2014 року обраний президентом Корпорації "ДБК-Житлобуд" – будівельно-виробничої структури з компетенціями управлінської компанії, яка забезпечує керівний вплив та організаційну координацію діяльності організацій та підприємств, що входять до її складу при реалізації будівельно-інвестиційних проектів повного (завершеного) циклу: від проектування до експлуатації новозбудованого об'єкту.
      Депутат Київської міської ради від виборчого округу №45 (04.2002-04.2006). Депутат Київської міської ради від Української партії "Єдність" (з 06.2014). Заступник голови правління Черкаського земляцтва "Шевченків край" у місті Києві.
      Заслужений будівельник України (31.12.1998, за вагомі трудові здобутки, заслуги у професійній діяльності). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2008 року (01.12.2008, за цикл праць "Конструкційні матеріали нового покоління та технології їх впровадження у будівництво").
      Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (06.08.2007, за вагомий особистий внесок у спорудження об'єктів промислового, житлового та соціально-культурного призначення, розвиток виробництва будівельних матеріалів, значні досягнення у праці та з нагоди Дня будівельника), орденом "За заслуги" І (18.05.2005, за значний особистий внесок у розвиток житлового і цивільного будівництва, впровадження нових форм господарювання, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 50-річчя холдингової компанії "Київміськбуд"), ІІ (07.08.2003, за вагомий особистий внесок у спорудження об'єктів промислового, житлового та соціально-культурного призначення, багаторічну сумлінну роботу) та ІІІ (09.06.2000, за вагомі трудові досягнення, високий професіоналізм) ступеня, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (25.05.2000, за вагомий особистий внесок в організацію будівельного виробництва у місті Києві та з нагоди 45-річчя від дня заснування Київміськбуду), Почесною грамотою Верховної Ради України (2004); нагрудним знаком Київського міського Голови "Знак Пошани" (2002), медаллю Будівельної палати України "Золота кельма" (2007). В 1999 році одержав Подяку Голови Київської міської державної адміністрації.

Президент України Віктор Ющенко вручає Петру Шилюку нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Віктор Ющенко вручає Петру Шилюку нагородні атрибути звання Герой України.