Шилінг Йосип Михайлович
(14.03.1952 – 20.02.2014)
 

Шилінг Йосип Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 14 березня 1952 року у селі Вороблевичі Дрогобицького району Львівської області у багатодітній селянській родині. Закінчив вороблевицьку середню загальноосвітню школу, згодом здобув професію будівельника. Після одруження переїхав на постійне проживання у місто Дрогобич Львівської області. Наприкінці 1980-х – початку 1990-х років, під час національного відродження і боротьби за відновлення Української державності, був членом Української Гельсінської Спілки, проявив себе діяльним громадським діячем. Останні роки їздив на заробітки до Італії. Був членом Української республіканської партії.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Протягом зими 2013-2014 років кілька разів їздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинув біля Жовтневого палацу у Києві внаслідок вогнепального поранення у голову, куля снайпера увійшла у чоло, вище від лівого ока. Похований у селі Вороблевичі Дрогобицького району Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Йосипу Михайловичу Шилінгу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 1 червня 2014 року в приміщенні вороблевицької середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Шилінг Йосип Михайлович. Кладовище села Вороблевичі Дрогобицького району Львівської області. Вид 1


Шилінг Йосип Михайлович. Кладовище села Вороблевичі Дрогобицького району Львівської області. Вид 2