Шикула Юрій Юрійович
(29.05.1965)
 

Шикула Юрій Юрійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 495/2012 від 24.08.2012)

орден Держава

      Народився 29 травня 1965 року у місті Суходільськ Краснодонської міської ради Луганської області у шахтарській родині. Після закінчення восьми класів середньої школи пішов вчитися до професійно-технічного училища № 14 на електрослюсаря. Практику проходив на шахті "Суходільська-Східна", куди після закінчення училища пішов працювати на дільницю з ремонту забійного обладнання.
      У 1985-1987 роках проходив службу у лавах Радянської Армії. Служив в Афганістані. у прикордонних військах у складі 3-ї маневреної моторизованої групи, що базувалася у місті Мазарі-Шаріф, на півночі Афганістану. Брав участь в усіх загальновійськових операціях – супроводжував каравани зі зброєю і продовольством, захоплював кишлаки, де, за нашими відомостями, розташовувалися моджахеди. Був поранений, лікувався у госпіталі в Ашхабаді. Нагороджений медалями "За відвагу" та "За бойові заслуги".
      Після демобілізації повернувся до рідного Суходільська. У 1988 році після двох місяців відпочинку пішов працювати у шахтопрохідницьке управління № 2. Тоді роботи велися на шахті "Суходільська-Східна", будувався блок 2/3. На початку 1990-х перейшов разом з шахтопрохідницьким управлінням № 2 на шахту "Суходільська". Починаючи з 1996 року у складі шахтопрохідницького управління працював на об'єктах шахти-новобудови "Самсонівська-Західна", яку здали в експлуатацію у 1999 році.
      У той час на шахту надходила нова прохідницька техніка – ППМ-110, на якій нікому було працювати. Ю.Ю. Шикулі довірили сформувати бригаду, кістяк якої склали прохідники з шахти "Суходільській-Східна". З того часу працює машиністом гірничих виїмкових машин дільниці підготовчих робіт структурного підрозділу "Шахтоуправління "Самсонівське-Західне" акціонерного товариства "Краснодонвугілля", що знаходиться у місті Молодогвардійськ Краснодонської міськради Луганської області. На шахті працюють близько 1500 чоловік, з них близько 800 на підземних роботах.
      Бригада, яку очолює Ю.Ю. Шикула, стабільно і якісно виконує поставлені перед нею завдання. Він є новатором і у змінах по підвищенню продуктивності праці, і в освоєнні нової техніки, і у змінах за технологіями проведення гірничих виробок. Його бригада є прикладом для всіх трудових колективів, які задіяні на проведенні гірничих виробок.
      Прохідницька бригада Ю.Ю. Шикули першою в ПАТ "Краснодонвугілля" виконала план 2012 року. Темпи проходки склали 160 метрів гірничих виробок на місяць. Крім цього його бригада не раз підтверджувала свій професіоналізм на практиці. У 2012 році у найкоротші терміни механіки бригади, побувавши на шахті "Білоріченська" за програмою обміну досвідом, реалізували власну ініціативу, модернізувавши перевантажувач на каретці, під умови і техніку шахти "Самсонівська-Західна", пішовши від трудомісткого і затратного по тимчасовим параметрам нарощування риштаків. Дане нововведення дозволило зменшити аварійність, прискорити доставку, вивільнити кадри для виконання більш нагальних виробничих завдань, полегшити фізичні навантаження шахтарів і збільшити проходження більш ніж на 40 метрів. На цій вдосконаленій техніці бригада повністю відпрацювала 4-й західний конвеєрний ухил шахти "Самсонівська-Західна".

      Указом Президента України Віктора Януковича № 495/2012 від 24 серпня 2012 року за визначний особистий внесок у розвиток вітчизняної вугільної промисловості, вагомі здобутки у професійній діяльності, багаторічну самовіддану шахтарську працю машиністу гірничих виїмкових машин дільниці підготовчих робіт структурного підрозділу "Шахтоуправління "Самсонівське-Західне" акціонерного товариства "Краснодонвугілля" Луганської області Юрію Юрійовичу Шикулі присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Нагороджений орденом "За заслуги" II (27.08.2008, за вагомий особистий внесок у зміцнення енергетичного потенціалу держави, багаторічну самовіддану шахтарську працю та з нагоди Дня шахтаря) та III (23.08.2002, за високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток вугільної промисловості та з нагоди професійного свята – Дня шахтаря) ступеня, ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (19.08.2011, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки та багаторічну сумлінну працю), знаками "Шахтарська слава" I, II, III ступеня.