Швець Віктор Миколайович
(08.10.1955 – 18.02.2014)
 

Швець Віктор Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 8 жовтня 1955 року. Закінчив київську середню школу № 98. Був підводником, старшим мічманом, служив у Мурманську на атомному підводному човні Північного флоту СРСР. Потім працював у Київському вищому військово-морському політичному училищі, що знаходилося у приміщенні нинішньої Києво-Могилянської академії. Майстер спорту, семиразовий чемпіон збройних сил Радянського Союзу з академічного веслування, призер чемпіонатів СРСР, чемпіон і володар Кубка України. Після виходу на пенсію мешкав у селі Гатне Києво-Святошинського району Київської області. Був доброю, чуйною людиною. Любив рибалити, збирати гриби.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років неодноразово приїздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Возив теплі речі, шкарпетки для активістів Майдану. 18 лютого 2014 року поїхав туди востаннє. Тієї ж ночі він загинув на вулиці Інститутській внаслідок двох вогнепальних поранень у груди та одного у шию, його з близької відстані розстріляли бійці "Беркуту" з помпової рушниці. Похований у селі Гатне Києво-Святошинського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Віктору Миколайовичу Швецю посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 2 квітня 2014 року рішенням Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району вулицю, на якій жив Герой, перейменовано на вулицю Віктора Швеця. 27 березня 2015 року на фасаді будівлі Гатненської сільської ради (вулиця Київська № 138) йому було відкрито меморіальну дошку. 13 жовтня 2015 року у Києві на фасаді будівлі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 98 (вулиця Івана Микитенко № 7), де навчався Герой, йому було відкрито ще одну меморіальну дошку.

Швець Віктор Миколайович. Кладовище у селі Гатне Києво-Святошинського району Київської області