Шевченко Тарас Григорович
(03.09.1954)
 

Шевченко Тарас Григорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 1132/2007 від 21.11.2007)

орден Держава

      Народився 3 вересня 1954 року в селі Новоселівка Дніпропетровської області. Після закінчення середньої школи та служби у лавах Радянської Армії, у 1977 році закінчив Дніпропетровський індустріальний технікум і почав працювати на Дніпропетровському металургійному заводі імені Петровського електромонтером з ремонту електроустаткування. Потім працював підручним вальцювальника, вальцювальником стану гарячої прокатки листопрокатного цеху цього заводу.
      У 1983 році без відриву від виробництва закінчив Дніпропетровський металургійний інститут за спеціальністю "обробка металів тиском" і отримав кваліфікацію інженера-металурга. З 1983 року працював старшим майстром стану "550-2". У 1987 році призначений заступником головного інженера з прокатного виробництва, у 1988 році – начальником сортопрокатного цеху. У 1995-1999 роках працював на посаді головного інженера – першого заступника директора ВАТ "Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського".
      З 2000 року – головний інженер – перший заступник генерального директора, з червня 2002 року – генеральний директор ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" Луганської області. У 2004 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Системи керування прокатним устаткуванням з використанням енергоощадних технологій" (Київський інститут автоматики).
      Алчевський металургійний комбінат – один з найстарших металургійних заводів в Україні. Перша доменна піч була збудована у 1896 році. Згодом завод став містоутворюючим підприємством, а в середині XX століття на ньому ввели в експлуатацію перші в СРСР мартенівські печі. Вік Алчевського комбінату донедавна був основною проблемою компанії. Завод – один з найбільш морально і фізично застарілих в Україні, практично вся сталь на підприємстві виплавляється мартенівським способом. Зростання вартості енергоносіїв (природного газу) пришвидшило модернізацію всієї української металургії, особливо Алчевського комбінату. В 2005-2006 роках Алчевський металургійний комбінат увів в експлуатацію машину безперервного лиття заготовок і установку "піч-ківш". Листова і сортова прокатна продукція Алчевського металургійного комбінату широко застосовується в Україні та за її межами в суднобудуванні, атомному та хімічному машинобудуванні, будівництві газопроводів, металевих конструкцій тощо. У 2006 році комбінат виробив 3,261 мільйонів тонн готового прокату, 3,715 мільйонів тонн сталі, 2,962 мільйонів тонн чавуну. Дохід у 2006 році склав $1,2 мільярди, чистий прибуток – $ 49 мільйонів. За підсумками 2006 року компанія посідала п'яте місце за обсягами виплавки сталі в Україні. У 2007 році з’явилися друга машина безперервного лиття заготовок, нова доменна піч, вакууматор і кисневий блок, восени на підприємстві запустили новий киснево-конвертерний цех. У січні 2008 року першу плавку випустив кисневий конвертер, а вже за дев'ять місяців на ньому було вироблено мільйонну тонну сталі. На підприємстві працює понад 18 тисяч осіб.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 1132/2007 від 21 листопада 2007 року за значний внесок у розвиток металургійної промисловості, спорудження і введення в дію киснево-конверторного цеху Алчевського металургійного комбінату, високий професіоналізм генеральному директору акціонерного товариства "Алчевський металургійний комбінат" Луганської області Тарасу Григоровичу Шевченко присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      11 вересня 2017 року призначений на посаду генерального директора ПАТ "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча".
      Заслужений металург України (15.07.2004, за значний особистий внесок у зміцнення економічного потенціалу України, досягнення високих виробничих показників, забезпечення випуску конкурентоспроможної металургійної продукції, багаторічну сумлінну працю). Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (21.12.2006, за значний особистий внесок у розвиток вітчизняної металургійної промисловості, багаторічну сумлінну працю). Почесний громадянин Алчевська (2006, за значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, неординарні рішення і високі виробничі досягнення, впровадження нових технологій, сприяння соціально-культурному розвитку міста).