Шеремет Василь Олександрович
(21.03.1949 – 04.03.2014)
 

Шеремет Василь Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 21 березня 1949 року у селищі міського типу Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області у багатодітній родині. Навчався у місцевій школі. З ранніх літ йому доводилося доглядати молодших братів, сестер, потім – заробляти на шматок хліба, щоб допомогти великій родині, яка жила незаможно. Вже у 15 років поїхав на заробітки у Харківську область, у 16 – на Урал (Росія). Роботою не перебирав: сапав буряк, будував, сплавляв ліс. Через деякий час після повернення на Харківщину був призваний до лав Радянської Армії і три роки проходив строкову службу у Москві.
      Після демобілізації повернувся у рідне село. Після першого одруження проживав з родиною у селі Красна Надвірнянського району Івано-Франківської області, після другого – переїхав з новою родиною у місто Березань Київської області, де прожив останні роки. Перед виходом на пенсію працював у пекарні та охоронцем на будівництвах. Роботи ніколи не цурався, заробляв, де тільки міг. Був добродушним, наполегливим і працьовитим, неодноразово їздив на сезонні роботи, власними силами збудував на Київщині будинок, умів усе зробити, змайструвати своїми руками. Мав веселу вдачу, любив розповідати гуморески. У побуті намагався бути заощадливим, раціональним, але для інших не шкодував нічого, готовий був віддати останнє при потребі.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 18 лютого 2014 року під час сутичок із бійцями "Беркуту" отримав численні поранення, внаслідок чого 4 березня 2014 року помер в одній із київських лікарень. Похований у центрі селища міського типу Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області біля символічної могили "Борців за Волю України".

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Василю Олександровичу Шеремету посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській.

Шеремет Василь Олександрович. Селище міського типу Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області, біля символічної могили Борців за Волю України. Вид 1


Шеремет Василь Олександрович. Селище міського типу Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області, біля символічної могили Борців за Волю України. Вид 2


Шеремет Василь Олександрович. Селище міського типу Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області, біля символічної могили Борців за Волю України. Загальний вид