Шатохін Сергій Миколайович
(10.11.1976 – 07.12.2019)
 

Шатохін Сергій Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 20/2020 від 25.01.2020)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 10 листопада 1976 року у селі Градениці Біляївського району Одеської області. Закінчив Граденицьку загальноосвітню школу. 20 років свого життя присвятив професії рятувальника. З 2016 року працював командиром відділення 6-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області. Був дуже порядною людиною, готовою завжди прийти на допомогу.
      4 грудня 2019 року близько 10:12 на 3-му поверсі 6-ти поверхового навчального корпусу Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, розташованому у центрі Одеси у Прибутковому будинку Асвадурова, будівлі 1913-1914 років на розі вулиць Пушкінської № 37 та Троїцької № 25, розпочалася пожежа, яка швидко охопила площу у 4 тисячі квадратних метрів. Перед початком пожежі у будівлі перебувало близько 400 осіб.
      Прапорщик служби цивільного захисту С.М. Шатохін у складі пожежно-рятувального загону прибув на місце пожежі і розпочав евакуацію людей з охопленої вогнем будівлі. Він якраз піднімався пожежною драбиною з боку двору на третій поверх палаючої будівлі, коли з вікна п'ятого поверху, рятуючись від вогню, вистрибнула студентка коледжу. Вона збила рятувальника зі сходів, і вони обоє впали з висоти третього поверху, проломивши дах прибудови.
      С.М. Шатохін був шпиталізований до реанімації міської лікарні № 1. Медики оцінили його стан як вкрай важкий, він отримав важку черепно-мозкову травму, складний перелом хребта та був підключений до апарату штучної вентиляції легенів. 7 грудня 2019 року близько 18:35, не виходячи з коми, він помер. Похований у селі Градениці Біляївського району Одеської області.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 20/2020 від 25 січня 2020 року за героїзм і самопожертву, виявлені при рятуванні людей під час пожежі командирові відділення державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Одеській області, прапорщику служби цивільного захисту Сергію Миколайовичу Шатохіну посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Прапорщик служби цивільного захисту.
      У селі Градениці Біляївського району на фасаді будівлі Граденицької загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому встановлено меморіальну дошку.

Шатохін Сергій Миколайович. Кладовище села Градениці Біляївського району Одеської області. Вид 1


Шатохін Сергій Миколайович. Кладовище села Градениці Біляївського району Одеської області. Вид 2