Шаптала Сергій Олександрович
(05.02.1973)
 

Шаптала Сергій Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 93/2015 від 18.02.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 5 лютого 1973 року у селі Костянтинівка Смілянського району Черкаської області. У 1990 році вступив до Київського вищого загальновійськового командного двічі Червонопрапорного училища імені М.В. Фрунзе.
      Був начальником штабу, заступником командира військової частини у місті Володимир-Волинський Волинської області. Потім був переведений на посаду заступника командира 300-го Чернівецького окремого механізованого полку 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. У лютому 2013 року був призначений командиром 300-го полку, але наприкінці того ж року полк було розформовано. Після цього був призначений командиром 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Туркестансько-Закарпатської двічі Червонопрапорної бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, штаб якої розташований в місті Мукачеве, а підрозділи, в яких несуть службу близько 1600 військовослужбовців, дислокуються на території Закарпатської області.
      У 2014-2015 роках, під час проведення антитерористичної операції на сході України, бійці 128-ї гірсько-піхотної бригади під командуванням полковника С.О. Шаптали тривалий час тримали оборону у місті Дебальцеве Донецької області. У лютому 2015 року, у найкритичніший момент, після того, як командування сектора "С" було змушене покинути свої бойові позиції, обов'язки керівництвом Дебальцевським угрупуванням військ прийняв на себе полковник С.О. Шаптала. Під час виведення українських військ з-під міста Дебальцеве його бійці намагалися до останнього тримати зайняті позиції, виконавши свої завдання у повному обсязі і залишивши Дебальцевський плацдарм в останню чергу.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 93/2015 від 18 лютого 2015 року за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику Сергій Олександрович Шапталі присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      У 2017 році призначений на посаду начальника штабу – першого заступника командувача військ оперативного командування "Південь" Сухопутних військ Збройних Сил України. У квітні 2020 року призначений командувачем військ оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних Сил України. 28 липня 2021 року призначений начальником Генерального штабу Збройних Сил України.
      Полковник. Генерал-майор (23.08.2018). Генерал-лейтенант (24.08.2021).
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (26.02.2015, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі).
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.

Президент України Петро Порошенко вручає Сергію Шапталі нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Сергію Шапталі нагородні атрибути звання Герой України.