Шаповал Сергій Борисович
(05.06.1969 – 18.02.2014)
 

Шаповал Сергій Борисович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 5 червня 1969 року у Києві. Виріс на Печерську. Закінчив середню загальноосвітню школу № 90. Проходив строкову службу у лавах Радянської Армії, служив в Нахічевані в Нагорному Карабасі, був розвідником. Мешкав у Києві на Оболоні. Працював охоронцем у компанії "Золоті ворота". Був неймовірно турботливою та щирою людиною, незадовго до загибелі приніс додому двох безпритульних котів, сам за ними й доглядав. Любив національне мистецтво, музику, грав на народних інструментах.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів звільнився з роботи та приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Записався до 21-ї сотні Самооборони Майдану. Наприкінці січня 2014 року отримав перше поранення, тоді його врятував бронежилет, який був одягнений під курткою. 18 лютого 2014 року загинув на вулиці Грушевського біля Будинку офіцерів внаслідок двох вогнепальних поранень, кулі снайпера влучили йому у живіт та серце. Похований у Києві на Лісовому кладовищі (дільниця № 43, ряд 13, місце 24).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Сергію Борисовичу Шаповалу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 23 травня 2014 року у Києві на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 90 (вулиця Лаврська № 2), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 30 травня 2014 року в сквері біля Оболонської районної державної адміністрації (вулиця Маршала Тимошенка № 16) встановлено пам'ятний камінь з іменем Героя. 23 серпня 2015 року у Києві на фасаді будинку (вулиця Маршала Малиновського № 32-А), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Шаповал Сергій Борисович. Лісове кладовище. Дільниця № 43, ряд 13, місце 24